Вадим Новинський: Складовими Української формули миру повинні стати гуманність, діалог і соборність країни

Вадим Новинський: Складовими Української формули миру повинні стати гуманність, діалог і соборність країни

Україні потрібен не просто механічний план, а комплексна стратегія, в якій взаємопов'язані досягнення загальногромадянського миру і відродження Донбасу як частини країни. Про це в своїй програмній статті «Від формули Штайнмаєра до Української формули миру» пише народний депутат, член Комітету Верховної Ради з реінтеграції Донбасу Вадим Новинський.

Як зазначив народний депутат, завдання української влади - виробити власну стратегію досягнення миру з урахуванням інтересів країни.

«Іншими словами, нам потрібна Українська Формула Миру. Яка є зрозумілою, прийнятною і відповідає на болюче питання, яким же буде наше спільне майбутнє. «Формула Штайнмаєра», навколо якої ведуться численні суперечки, не є такою всеосяжною формулою - вона дає короткочасні рецепти, що сприяють тому, що колективний Захід скаже: «Бачите? Не стріляють, живуть в рамках однієї держави - значить, ми досягли мети». «Формула Штайнмаєра» страждає від надлишку формалізму, а тому нам потрібна власна формула національного примирення.

Він підкреслив, що ця формула базується на трьох складових: Гуманність - Діалог - Соборність України.

«Саме гуманність і подолання війни як злочину проти людського життя повинні об'єднати політиків і суспільство при вирішенні питання про визнання і підтримку мирного плану. Йдеться про відновлення єдиного гуманітарного простору, чого неможливо досягти без внутрішніх компромісів. Наполеглива вимога прискореної українізації, специфічне нав'язування історії з регіональним (галицьким) ухилом, гоніння на канонічне православ'я ніколи не будуть об'єднуючими факторами », - зазначає народний депутат.

Він також додав, що важливу роль у пошуку компромісу повинні зіграти українські ЗМІ, які зіграли раніше далеко не саму позитивну роль у поглибленні конфлікту і в створенні особливої ​​атмосфери ненависті.

«Потрібен « інформаційний розворот». Давно настав час провідним медіа узгодити свого роду «мирну інформаційну політику», яка допомогла б людям подолати страхи, виключала б пропаганду силових сценаріїв і обмеження прав тих, хто проживає на територіях, що постраждали від війни. Необхідно навчитися бачити один в одному співгромадян, а не ворогів», - підкреслив Вадим Новинський.

01 листопада 2019 12:49
'site2018:subscribe.form' is not a component