Вадим Новинський: Узгодження «формули Штайнмайєра» дає надію на прогрес в переговорах щодо досягнення миру та обміну ув'язненими

Вадим Новинський: Узгодження «формули Штайнмайєра» дає надію на прогрес в переговорах щодо досягнення миру та обміну ув'язненими

Узгодження українською стороною «формули Штайнмайєра» робить майбутню зустріч в Нормандському форматі більш предметною і дає надію на прогрес в переговорах про досягнення миру в Україні. Таку думку висловив народний депутат, член парламентського Комітету з питань реінтеграції Донбасу Вадим Новинський, коментуючи офіційну заяву президента Володимира Зеленського про те, що Україна погодилася з пропозицією спецпредставника ОБСЄ на мінських переговорах Мартіна Сайдіка і погодила текст «формули Штайнмайєра».

Він додав, що «формула» є деталізацією Мінських угод і уточнює порядок проведення заходів, передбачених цим документом, в тому числі порядок проведення виборів.

«Місцеві вибори на тимчасово непідконтрольних територіях будуть проходити за законом, прийнятим українським парламентом, під наглядом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і Бюро з демократії та прав людини ОБСЄ. І тільки після визнання їх демократичними вступить в силу норма закону «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», після чого контроль за держкордоном перейде до української влади і почнеться повноцінний процес відновлення територіальної цілісності на Сході. Досягнення миру і припинення війни - головне, чого чекають мільйони українців», - підкреслив Вадим Новинський.

Також, за його словами, на сьогодні важливо уникнути маніпуляцій в питанні трактування «формули Штайнмайєра» і не допустити радикалізації настроїв в суспільстві. «Затвердження «формули» - важливий і знаковий етап в питанні мирного врегулювання, необхідний для подальших обговорень на зустрічі голів держав в Нормандському форматі. Де для української сторони важливо відстояти принципові питання, в першу чергу, питання безпеки та контролю над кордоном. Сьогодні окремі політсили намагаються зірвати переговорний процес, штучно розпалюючи паніку про нібито капітуляцію України. Такі зусилля спрямовані проти миру, їм необхідно давати оцінку і політичну, і правову», - сказав народний депутат.

02 жовтня 2019 11:15
'site2018:subscribe.form' is not a component