Вадим Новинський: Рецепт завершення війни – виконання Мінських угод та повернення довіри по обидва боки лінії розмежування

Вадим Новинський: Рецепт завершення війни – виконання Мінських угод та повернення довіри по обидва боки лінії розмежування

Про це в ефірі програми «Сьогодні» на телеканалі «Україна» заявив лідер фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський. За його словами, шлях до миру – цілком досяжна для української влади і суспільства мета.

«Після виконання Мінських угод нам необхідно буде відновлювати взаємну довіру Донбасу та решти України. Для цього необхідно зробити кілька кроків: це і скасування економічної блокади Донбасу, з якої почнеться реінтеграція непідконтрольних територій, і відновлення соціальних виплат на Донбасі. Адже Верховний Суд вже прийняв рішення, які зобов'язують Кабінет Міністрів відновити виплати, і ПАРЄ та інших міжнародних організацій закликали це зробити, але поки уряд не чує потреби громадян, що живуть на непідконтрольних територіях», - зазначив Новинський.

На думку лідера фракції, необхідно також задіяти миротворчий потенціал канонічної Української Православної Церкви, яка і зараз здійснює своє служіння на всій території України - і підконтрольній уряду, і непідконтрольній. «Церква повинна брати участь у всіх мирних переговорах. І саме Церква після завершення війни лікуватиме глибокі рани, нанесені обом сторонам», - додав опозиціонер.

Вадим Новинський зазначив, що надію на мир вселяє і недавнє розведення сил в районі Станиці Луганської. «Ми дуже чекали на це ще з 2016 року, проте в цьому питанні дуже важлива послідовність, і демонстрація у боку нової влади чіткого сигналу, що за цим кроком підуть інші кроки», - підкреслив Вадим Новинський.

01 липня 2019 21:45
'site2018:subscribe.form' is not a component