Вадим Новинський: Рішенню про відкриття ринку землі в Україні повинні передувати відновлення територіальної цілісності країни та референдум

Вадим Новинський: Рішенню про відкриття ринку землі в Україні повинні передувати відновлення територіальної цілісності країни та референдум

Ринок землі потрібно відкривати не раніше відновлення територіальної цілісності України та проведення всеукраїнського референдуму на тему продажу землі. Таку думку висловив народний депутат Вадим Новинський, коментуючи результати соціологічного опитування проведеного групою «Рейтинг» на тему зняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення в Україні, проведеного з 28 вересня по 1 жовтня 2019 року.

Згідно з даними дослідження, 74% опитаних вважають, що рішення про зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні має прийматися на всеукраїнському референдумі, 17% - мають протилежну думку. При цьому продаж землі іноземцям підтримали всього 13%, проти висловилися 81% опитаних українців.

«Більше половини українців не підтримують продаж землі, а більше 70% - проти продажу сільгоспземель іноземцям, я теж проти ідеї продажу землі іноземцям. Для того, щоб приймати рішення по такому важливому питанню для всієї країни, вважаю, потрібно проводити референдум. Немає закону про референдум - його треба прийняти. І, відповідно, тільки після цього, тільки після встановлення миру і відновлення територіальної цілісності на всій території України провести референдум, і вже після приймати рішення парламентом», - вважає Вадим Новинський.

Він також зазначив, що законопроект про модель ринку землі в Україні і зняття мораторію на продаж сільгоспземель не можна приймати поспішно.

«Потрібно бути дуже акуратними в цьому питанні, воно може привести до певного вибуху, цього допустити не можна. Тому перше - референдум, друге - земля не повинна продаватися іноземцям, а тільки українським компаніям, бенефіціарами яких повинні бути тільки українці. Повинна бути прозора система власності, щоб кінцевий власник не зміг сховатися за якимись трастами. Наступний момент - скільки землі можна продавати в одній руки? Тут йде дискусія, хтось говорить про те, що можна продавати великі наділи, хтось пропонує від 200 до 1000 гектарів землі, обмежити. При відповіді на це питання потрібно вирішити, яка модель сільського господарства буде в Україні», - додав народний депутат.

09 жовтня 2019 12:49
'site2018:subscribe.form' is not a component