Вадим Новинський: Пріоритетом парламенту має стати прийняття Закону про опозицію та нового Виборчого кодексу з відкритими списками

Вадим Новинський: Пріоритетом парламенту має стати прийняття Закону про опозицію та нового Виборчого кодексу з відкритими списками

Верховна Рада повинна перейти до конструктиву у відносинах з новообраним президентом та забезпечити нормальну роботу всіх державних інститутів, а не бути елементом в системі інтриг Петра Порошенка. Про це заявив Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп.

«Цього сесійного тижня депутати збираються розглядати ряд законопроектів, поданих під гучною назвою «парламентська реформа». А чи можлива повноцінна реформа парламенту без прийняття закону про опозицію? На прийнятті цього закону фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ наполягає вже тривалий час, внісши постанову ще в 2015 році (№0948). Те ж стосується й навмисного позбавлення представників опозиції керівництва парламентськими комітетами», - заявив Вадим Новинський. Лідер фракції назвав головним пріоритетом на сьогодні – прийняття парламентом закону про опозицію та нового Виборчого кодексу з відкритими списками.

«Рада повинна перейти до конструктиву у відносинах з новообраним президентом та забезпечити нормальну роботу всіх державних інститутів, а не бути елементом в системі інтриг Петра Порошенка, який уже сьогодні закладає основу для тривалого протистояння, втягуючи в цей розкол і нас з Вами, і всю країну», - зазначив Вадим Новинський.

«Наближаються парламентські вибори. У парламенту є ще шанс за чотири сесійні тижні розглянути поправки та прийняти у другому читанні Виборчий кодекс, який дасть можливість сформувати принципово нову Верховну Раду - без корупційної складової у вигляді мажоритарки на основі відкритих списків політичних партій! Саме такого закону і таких рішень чекають від нас виборці!»- заявив Вадим Новинський.

Політик упевнений, що це буде реальним кроком на шляху до реформування і парламенту, і виборчої системи в цілому. Але, за його словами, очевидним для всіх фактом є те, що Верховна Рада в своїх діях керується страхом: парламентарії бояться дострокового розпуску Ради, бояться виборів на новій прозорій основі, а також втрати можливості формувати парламент виключно за пропорційною системою. Сьогодні, за словами Вадима Новинського, Верховна Рада працює так, немов знаходиться в політичному вакуумі. Представники коаліції навмисно ігнорують соціально-економічні проблеми в країні, які вимагають негайних рішень та здатні наблизити довгоочікуваний мир в Україні.

13 травня 2019 12:41
'site2018:subscribe.form' is not a component