Вадим Новинський пропонує відновити пенсійні та соціальні виплати на непідконтрольних територіях Донбасу

Вадим Новинський пропонує відновити пенсійні та соціальні виплати на непідконтрольних територіях Донбасу

Народний депутат Вадим Новинський пропонує відновити виплати пенсій та соціальної допомоги для жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій Донбасу.

Відповідний Проект Постанови «Про відновлення соціально-економічних зв'язків в окремих районах Донецької та Луганської областей з метою захисту прав і свобод громадян України, які проживають на цих територіях» зареєстрований у Верховній Раді під №1090.

Так, документом пропонується скасувати укази Президента України, рішення РНБО і постанови НБУ, якими виплата пенсій була прив'язана до статусу переселенця. А також ті нормативні акти, якими на державному рівні було припинено фінансування установ соціального забезпечення, медицини та освіти окремих районів Донбасу.

«Питання відновлення пенсійних і соціальних виплат для жителів окупованих територій безпосередньо пов'язаний з подальшою соціально-економічною інтеграцією Донбасу. І ця тема вже сьогодні повинна проходити широке обговорення на рівні парламенту та уряду. Я нагадаю, що станом на 2014 рік на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей проживало 1,3 мільйона пенсіонерів. На сьогодні, за даними моніторингової місії ООН, пенсії отримують близько 500 тисяч осіб, і тільки ті, хто зареєстрований як переселенець. Фактично попередній уряд позбавило 700 тисяч українців, які волею долі проживають на непідконтрольних територіях, права на соцзахист», - вважає Вадим Новинський.

Він також додав, що поступове відновлення соціальних виплат українцям, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, - важливий крок на шляху відновлення миру в Україні та інтеграції тимчасово непідконтрольних територій.

«Я пропоную вносити цей Проект Постанови до порядку денного кожного сесійного тижня, до тих пір, поки він не буде розглянутий парламентом. Гуманітарна ситуація на окупованих територіях Донбасу сьогодні залишається складною, тому для сотень тисяч наших співгромадян, які проживають там, поновлення виплати пенсій та соціальної допомоги - це питання фізичного виживання. Крім того, поступове відновлення виплат на окупованих територіях передбачено і Мінськими угодами, тому рано чи пізно це питання має бути вирішене на державному рівні. Це шлях, по якому ми повинні рухатися в найближчому майбутньому », - підкреслив народний депутат.

12 вересня 2019 13:37
'site2018:subscribe.form' is not a component