Вадим Новинський пропонує відновити скасовану в 2014 році допомогу при народженні дітей

Вадим Новинський пропонує відновити скасовану в 2014 році допомогу при народженні дітей

Народний депутат Вадим Новинський пропонує підвищити розміри низки соціальних виплат, а також скасувати норми, запроваджені урядом в 2014 році в рамках політики економії бюджету. Відповідний законопроект «Про першочергові заходи щодо захисту соціально вразливих громадян від наслідків фінансово-економічної кризи» зареєстрований парламентарієм у Верховній Раді під номером №1100. Співавторами проекту закону стали народні депутати Муса Магомедов, Дмитро Шпенов, Сергій Магера, Вікторія Гриб.

На думку ініціаторів законопроекту, реальним потребам населення, з урахуванням підвищення тарифів ЖКГ і цін на ліки, соціальні виплати будуть відповідати після індексації на подвійний показник інфляції. Крім того, документом пропонується ввести мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для окремих категорій населення: пенсіонерів, людей з інвалідністю, сімей, в яких виховуються 3 і більше дітей, малозабезпечених сімей.

Вадим Новинський пропонує повністю відновити скасовані з 1 липня 2014 року розміри допомоги при народженні дітей: за першу дитину - 40 прожиткових мінімумів (42 475 грн.), другої і третьої дитини - 60 і 120 прожиткових мінімумів (101 940 грн і 203 880 грн відповідно), а також відновити виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

«Питання підвищення соціальних виплат хвилює українців не менше, ніж зняття депутатської недоторканності. Більшість соцвиплат були «заморожені» в 2014 році на вимогу наших міжнародних кредиторів. І діючі розміри соціальних стандартів не відповідають рівню цін на продукти, тарифів і інших витрат українців. Сьогодні українська економіка демонструє невелике зростання, тому Кабінет Міністрів повинен шукати можливості та ресурси для підвищення соціальних виплат. Держава повинна стимулювати народжуваність, це найкраща інвестиція в економіку», - сказав Вадим Новинський.

Крім перегляду виплат у соціальній сфері, законопроектом пропонуються прийняти ряд заходів для погашення заборгованості по заробітній платі. Для цього в Україні пропонують створити Реєстр підприємств-боржників та проведення фінансового аудиту по всіх боржників. Також законопроект містить пропозиції щодо підвищення рівня зайнятості та створення нових робочих місць в Донецькій і Луганській областях.

06 вересня 2019 16:09
'site2018:subscribe.form' is not a component