Вадим Новинський пропонує списати населенню всю заборгованість по ЖКГ, що виникла до 1 січня 2019 року

Вадим Новинський пропонує списати населенню всю заборгованість по ЖКГ, що виникла до 1 січня 2019 року

Народний депутат Вадим Новинський вніс до парламенту законопроект, яким пропонується списати побутовим споживачам заборгованість за комунальні послуги, накопичену за станом на 1 січня 2019 року.

Відповідний Проект Постанови зареєстровано за №1106, його співавторами стали народні депутати Муса Магомедов, Дмитро Шпенов, Сергій Магера та Вікторія Гриб.

Документом пропонується визначити порядок списання заборгованості, що утворилася за природний газ, електроенергію, опалення та гарячу воду.

Згідно з текстом документа, постачальники зазначених послуг та інші учасники процедури списання заборгованості повинні узгодити і підтвердити утворені суми заборгованості побутових споживачів протягом 45 днів з моменту набрання цим законом чинності.

Порядок підтвердження сум заборгованості побутових споживачів та інших учасників процедури списання заборгованості встановлюється Кабінетом Міністрів України, на що, згідно з текстом законопроекту, уряду відводиться два тижні.

Списання підтверджених сум заборгованості повинно бути проведено протягом шести місяців з дня набрання законом чинності.

«Для абсолютної більшості українців підвищення цін на комунальні послуги, проведене в 2015-2018 роках, виявилося шоковим. Це не дивно, адже ціни на природний газ зросли в 11 разів, на гарячу воду - більше, ніж в 5 разів. Такий рівень цін не відповідає реальним доходам і платоспроможності громадян, доходи населення за цей же час росли набагато скромнішими темпами. Через підвищення тарифів в країні подорожчали всі товари і послуги, такою була антисоціальна політика попередньої влади», - сказав Вадим Новинський.

Він також додав, що станом на початок 2019 року заборгованість українців за комунальні послуги досягла майже 70 млрд гривень.

«Такого рівня боргів не було за всю історію України. Значна частина населення змушена виживати і фактично не в змозі оплатити надвисоку і невиправдану плату за житлово-комунальні послуги. Сьогодні вже у нової влади має бути розуміння, що підвищення цін на комунальні послуги проводилося без будь-якого економічного обґрунтування, тому, завданням нового парламенту має стати наведення порядку в питанні цін на послуги ЖКГ. І списання заборгованості минулих років - перший і важливий крок для наведення порядку в цій сфері», - підкреслив народний депутат.

24 вересня 2019 13:04
'site2018:subscribe.form' is not a component