Вадим Новинський пропонує надати соціальні пільги дітям, які постраждали внаслідок військових дій на Донбасі

Вадим Новинський пропонує надати соціальні пільги дітям, які постраждали внаслідок військових дій на Донбасі

Народний депутат Вадим Новинський пропонує на законодавчому рівні надати пільги дітям, які постраждали в результаті військових дій на Донбасі.

Відповідний Проект Постанови №2117 «Про питання термінового вжиття заходів для забезпечення захисту прав та інтересів дітей, які постраждали в результаті військових дій і збройних конфліктів» народний депутат зареєстрував у парламенті 11 вересня.

Документом пропонується доручити уряду спростити діючий порядок надання статусу дитини, яка постраждала в результаті військових дій. А також передбачити для таких дітей додаткові соціальні гарантії.

Вадим Новинський нагадав, що в січні 2016 року було прийнято Закон «Щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», яким вперше в Україні було введено поняття «дитина, яка постраждала в результаті військових дій та збройних конфліктів». Однак, крім введення самого терміна, більше з боку держави не було зроблено нічого.

«Діти, які постраждали від війни, не отримали від держави ніяких соціальних гарантій, які носять матеріальний характер, тільки обіцянки «сприяти» і «вживати заходів »для захисту прав дитини. Порядок отримання статусу дитини, яка постраждала в результаті військових дій, прийнятий Кабміном в 2017 році, розроблений в «кращих» традиціях української бюрократії. Він складний і вимагає величезної кількості паперів та довідок для підтвердження статусу дитини. Адже багато з тих, хто постраждав від війни, просто не звертався в офіційні органи за допомогою, ця тема дуже болюча. Тому я пропоную спростити Порядок надання статусу дитини, яка постраждала в результаті військових дій та визнати постраждалими всіх дітей, які покинули місця свого постійного проживання через конфлікт на Сході України», - пояснив ідею законопроекту Вадим Новинський.

Він додав, що Проектом Постанови №2117 пропонується також доручити уряду внести на розгляд парламенту законопроект, яким будуть введені додаткові соціальні гарантії для дітей, які постраждали від бойових дій.

«Такі гарантії повинні поширюватися на дітей, які отримали поранення, інвалідність або інші ушкодження здоров'я в результаті військових дій. Тому що, психологічна травма - не менша проблема, і для її лікування також потрібна якісна медична допомога. Вважаю, що держава зобов'язана надати постраждалим від війни дітям одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю та щорічну допомогу на оздоровлення. Також взяти на себе зобов'язання безкоштовної медико-психологічної реабілітації та виплат соціальної допомоги в підвищеному розмірі. Ми зобов'язані як держава взяти дітей, які постраждали від війни, під опіку, і допомогти їм пережити наслідки військових дій - це дуже важливе соціальне питання, над вирішенням якого Україна має працювати в найближчі роки», - підкреслив Вадим Новинський.


12 вересня 2019 13:32
'site2018:subscribe.form' is not a component