Вадим Новинський пропонує парламенту звернутися до президента з питання скасування блокади Донбасу

Вадим Новинський пропонує парламенту звернутися до президента з питання скасування блокади Донбасу

Народний депутат Вадим Новинський пропонує Верховній Раді ухвалити звернення до президента Володимира Зеленського з приводу зняття економічної, енергетичної та транспортної блокади Донбасу. Така ініціатива, на його думку, повинна виходити саме від Верховної Ради як ключового органу влади в парламентсько-президентській республіці. Відповідний Проект Постанови внесено в парламент під №1088.

Документом пропонується звернутися до Президента України з проханням припинити економічну, енергетичну та транспортну блокаду частини території України, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (території окремих районів Донецької та Луганської областей). А також розглянути на Раді національної безпеки і оборони України питання скасування попереднього рішення РНБО, введеного в дію Указом Президента 15 березня 2017 року «Про невідкладні додаткові заходи щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України», яким була введена економічна блокада окремих районів Донбасу. Як зазначив Вадим Новинський, сьогодні влада має всі повноваження для такого рішення.

«Діюча в останні роки економічна і транспортна блокада тимчасово окупованих територій вже не тільки завдала збитків державі в розмірі десятків мільярдів гривень, але і привела до скорочення тисяч робочих місць. Це неприпустимо в сучасних економічних умовах. Блокада не дала очікуваних результатів, адже її початковою метою, нагадаю, була спроба вплинути на процес звільнення заручників. Замість цього через блокаду, фактично, почав реалізовуватися сценарій, коли Україна через розрив економічних зв'язків поступово втрачає частину своєї території», - вважає Вадим Новинський.

Він також додав, що питання відновлення миру в Україні повинно включати поступову економічну інтеграцію окупованих територій. «Ми повинні відновлювати втрачені економічні, енергетичні та транспортні зв'язки, в тому числі відновлювати залізничне сполучення з територіями окремих районів Донецької та Луганської областей. Зняття блокади може стати першим реальним кроком держави на шляху до встановлення миру та реінтеграції Донбасу», - додав народний депутат.

09 вересня 2019 14:19
'site2018:subscribe.form' is not a component