Вадим Новинський: Права віруючих - базові права, гарантовані українською Конституцією та Європейською Конвенцією з прав людини

Вадим Новинський: Права віруючих - базові права, гарантовані українською Конституцією та Європейською Конвенцією з прав людини

Як стало відомо з достовірних джерел, керівництву Національного Києво-Печерського історико-культурного та Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідників дані негласні вказівки представниками Адміністрації Президента розірвати договори оренди з Українською Православною Церквою. Руками працівників цих музеїв влада робить рейдерське захоплення двох православних святинь - Києво-Печерської та Почаївської Лавр. Також обласні та районні адміністрації отримали від Міністерства культури інструкції про організацію масових «добровільних» переходів громад в ПЦУ в регіонах. Якщо українські суди своїми рішеннями легалізують рейдерство - це буде сигналом, що можливості українського правосуддя для захисту прав віруючих вичерпані. Ми будемо звертатися до Європейського Суду з прав людини.

Права віруючих - базові права, гарантовані українською Конституцією та Європейською Конвенцією з прав людини. Влада продовжує грубо порушувати їх, дискримінувати громадян за релігійною ознакою, позбавляти права на свободу совісті та втручатися в церковні справи. Державний апарат працює на знищення єдиної в Україні канонічної православної конфесії - Української Православної Церкви.

Пан Порошенко! Рейдерське захоплення двох православних святинь - Києво-Печерської та Почаївської Лавр - чи не занадто це висока ціна, яку ви готові заплатити за те, щоб залишитися при владі? Можна кожен день писати звіти про те, скільки храмів і парафій перейшли в штучно створювану вами «церкву» і прикривати цим процесом розвал економіки. Може, настав час зайнятися вашими прямими обов'язками, а не втручанням у церковні справи?

Шановні колеги-депутати Верховної Ради України! Якщо сьогодні ми дозволимо кинути Україну в безодню штучно створеного міжправославного конфлікту, то права називатися парламентом у нас більше не буде. Закликаю вас проголосувати ініційований ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ проект Постанови про мораторій на зміну конфесійної приналежності храмових споруд до кінця 2019 року.

Попереджаємо всіх чиновників, готових поставити свої підписи під документами, що відкривають шлях до церковного рейдерства: президенти приходять та йдуть, а за кожен підпис, за кожен компроміс з власною совістю доведеться відповідати за законом.

Звертаємося до посольств та дипломатичних місій іноземних держав та міжнародних організацій з проханням зробити все можливе в плані впливу на владу в Україні, щоб не допустити виникнення вогнищ релігійних конфліктів в самому центрі Європи.

Ми будемо захищати наші православні святині усіма законними способами. Але сьогодні мова йде не тільки про власність однієї конфесії. Дотримання базових прав людини відрізняє цивілізовану державу від середньовічної, тому мова сьогодні йде також про майбутнє України як демократичної держави.


03 січня 2019 16:35
'site2018:subscribe.form' is not a component