Вадим Новинський пояснив можливі соціальні наслідки підвищення оподаткування для металургів

Вадим Новинський пояснив можливі соціальні наслідки підвищення оподаткування для металургів

У разі прийняття законопроекту про підвищення рентних платежів на видобуток залізної руди в Україні держбюджет може не отримати очікуваних додаткових доходів. Про це заявив народний депутат Вадим Новинський, коментуючи законопроект №1210-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей в податковому законодавстві», яким, зокрема пропонується підвищити податкове навантаження для підприємств гірничовидобувної галузі більш, ніж в 4 рази.

Як зазначив народний депутат, згідно з розрахунками профільних асоціацій, прийняття законопроекту замість очікуваних надходжень для держбюджету може призвести до зворотного ефекту.

«За розрахунками асоціацій «Укрметалургпром» і «Укррудпром», на держбюджеті така ініціатива може позначитися виключно негативно. Держава не отримає очікуваного ефекту, а податки, які виплачуються галуззю, будуть тільки знижені. Тому що в разі впровадження законопроекту в тому вигляді, який зараз значиться, постачання залізної руди з України в Європу стануть нерентабельними. Вони будуть нижчими за собівартість, а відповідно, можуть бути припинені. А це обсяги близько 10 мільйонів тонн залізної руди на рік», - пояснив парламентарій.

За його словами, прийняття законопроекту може безпосередньо позначитися не тільки на економічній, а й соціальної ситуації в країні.

«Якщо ці новели будуть проголосовані, будуть знижені обсяги виробництва, і як наслідок цього будуть скорочуватися робочі місця. На окремих підприємствах гірничо-збагачувального комплексу, у яких собівартість видобутку досить висока, є небезпека того, що вони на час будуть закриті. Відповідно, 5-7 тисяч співробітників можуть залишитися без роботи. Ось які соціальні наслідки цього непродуманого і виключно шкідливого для економіки кроку. Держава сама вбиває конкуренцію, ніде в світі такого немає, що нам хочуть запропонувати», - додав Вадим Новинський.

11 жовтня 2019 13:32
'site2018:subscribe.form' is not a component