Вадим Новинський підтримав направлення до Конституційного суду законопроектів про законодавчу ініціативу народу та скасування адвокатської монополії

Вадим Новинський підтримав направлення до Конституційного суду законопроектів про законодавчу ініціативу народу та скасування адвокатської монополії

Народний депутат Вадим Новинський підтримав постанови про направлення до Конституційного Суду законопроектів про внесення змін до Конституції України про законодавчу ініціативу народу № 1015 та про скасування адвокатської монополії №1013. Законопроекти подані президентом як невідкладні та проголосовані парламентом 3 вересня.

Проектом Закону №1015 щодо законодавчої ініціативи народу пропонується наділити українців правом законодавчої ініціативи поряд з парламентом та Кабінетом Міністрів України. Як зазначив Вадим Новинський, ці ініціативи допоможуть розширити вплив громадян України на рішення української влади.

Законопроектом №1013 пропонується вилучити з Основного закону норму ст. 131-2, якою передбачається, що «виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді». Верховна Рада VIII скликання прийняла цю норму в червні 2016 року.

«До внесення змін до Конституції України потрібно підходити виважено, і моя позиція в цьому питанні - головне не нашкодити. Тому я підтримав далеко не всі запропоновані ініціативи президента щодо змін Основного Закону, а тільки ті, які, на мою думку, розширюють права громадян України і дають українцям нові можливості», - зазначив Вадим Новинський.

«Інші зміни в Конституцію, на мою думку, ніяк не стосуються інтересів пересічних українців, а скоріше спрямовані на захист інтересів уже нової влади, наприклад, розширюють вплив президента на антикорупційні органи та слідство, дозволяють створювати регуляторні органи, що зараз є повноваженнями виключно уряду» , - вважає народний депутат.


04 вересня 2019 15:07
'site2018:subscribe.form' is not a component