Вадим Новинський: Парламент повинен негайно розглянути факти погроз і переслідувань опозиційних кандидатів у президенти, щоб забезпечити законність і рівні умови передвиборної агітації

Вадим Новинський: Парламент повинен негайно розглянути факти погроз і переслідувань опозиційних кандидатів у президенти, щоб забезпечити законність і рівні умови передвиборної агітації

Всім кандидатам в Президенти необхідно забезпечити рівні права для агітації, – заявив Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський під час свого виступу на засіданні Погоджувальної Ради парламенту в понеділок, 4 лютого.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вже неодноразово попереджав усіх, що нинішня виборча кампанія буде супроводжуватися брудними провокаціями, фальсифікаціями та створенням перешкод для опозиційних кандидатів з боку влади.

«Петро Порошенко прагне будь-якою ціною утриматися при владі на другий термін, тому весь державний апарат на місцях, всі силові структури кинуті на те, щоб перешкоджати кандидату від опозиції зустрічатися зі своїми виборцями і вільно агітувати, – заявив Голова фракції, – таке можливе тільки в умовах тоталітаризму».

Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ як доказ навів кричущий факт, що трапився 1 лютого 2019 року з кандидатом у Президенти України від політичної партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – Партія миру та розвитку» Олександром Вілкулом. Кандидат в Президенти від опозиції зіткнувся з грубою протидією його наміру виступити перед виборцями селища Мангуш і міста Бердянськ. В обох населених пунктах на нього чекали агресивно налаштовані бандити в балаклавах, які блокували вхід в приміщення і погрожували людям застосуванням сили.

У Бердянську була здійснена спроба нападу безпосередньо на Олександра Вілкула: невідомі облили його зеленкою, при цьому завдавши шкоди його здоров'ю (опік рогівки). І все це – при повній бездіяльності з боку правоохоронних органів.

Вадим Новинський звернувся з вимогою негайно поставити на розгляд Верховної Ради питання, пов'язані із забезпеченням всім кандидатам в Президенти України рівних можливостей для агітації, щоб уникнути провокацій і відвертого тиску, покарання винних у порушенні законодавства про вибори.

«Вважаю, що саме чесні та прозорі вибори так само, як і тема уникнення фальсифікацій, застосування адмінресурсу та купівлі голосів виборців – повинна стати найближчим часом головною для депутатів. Чинний президент Петро Порошенко втратив довіру громадян України і може сподіватися на перемогу тільки завдяки використанню фальсифікацій», – сказав Вадим Новинський.

Він застеріг присутніх: «Наше завдання – не дозволити нікому маніпулювати волею громадян. Чинна влада втратила довіру українців і моральне право чіплятися за свої місця. Ми повинні разом запобігти її спробам вкрасти і спотворити вибір українців», – заявив Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Замість розгляду дійсно важливих питань політичного, соціального і економічного характеру, нам пропонують почати сесію з чергового популістського питання – голосування за остаточне затвердження змін до Конституції, які фіксують курс України на членство в ЄС і НАТО.

«Я закликаю розглянути на цій сесії першочергові закони, які лежать в основі зобов'язань України щодо виконання Мінських домовленостей, яким 12 лютого виповнюється вже 4 роки», – сказав Вадим Новинський. Він закликав парламент працювати, нарешті, над питанням миру, а не займатися дешевим передвиборним популізмом.

«Також закликаю розглянути серед першочергових економічне питання – зняття блокади Донбасу і відновлення в повному обсязі всіх форм соціального забезпечення населення неконтрольованих районів Луганської та Донецької областей», – сказав Вадим Новинський.

04 лютого 2019 12:28
'site2018:subscribe.form' is not a component