Вадим Новинський: Падіння промислового виробництва вимагає екстрених антикризових заходів

Вадим Новинський: Падіння промислового виробництва вимагає екстрених антикризових заходів

Триваюче з початку року падіння промислового виробництва в Україні - прямий наслідок відсутності антикризової стратегії та стратегії розвитку економіки в цілому. Таку думку висловив народний депутат Вадим Новинський, коментуючи дані Держстату про падіння промислового виробництва в жовтні 2019 року на 5% по відношенню до показника жовтня 2018-ого.

За даними офіційної статистики, з початку 2019 року зниження промвиробництва склало 0,6%.

«З кожним роком ми втрачаємо свій виробничий потенціал, втрачаємо цілі галузі промисловості, які колись були базовими для економіки і скочуємося в категорію напіврозвинених жебрацьких країн. А в контексті конфлікту на Сході, в контексті втрати важливих ресурсів економіки - цілих регіонів разом з їх трудовими ресурсами, - а також величезного негативного сальдо зовнішньої торгівлі, бездіяльність при падінні виробництва - це неприпустима безтурботність, особливо на порозі нової хвилі світової економічної кризи. На жаль, ані продаж землі, ані приватизація залишків стратегічних держпідприємств, ані легалізація грального бізнесу, визначені урядом як ключові чинники зростання економіки і залучення інвестицій, такими не є», - підкреслив народний депутат.

Він зазначив, що держави, чиєю метою було зростання промвиробництва, починали не з казино, а з полегшення податкового тиску на промисловість, зі стимулювання виробництва з високою доданою вартістю, створення спеціальних умов для промисловості і протекції власного виробника.

«Але триваюча економічна блокада Донбасу і втрата ринків країн СНД - це свідчення того, що політичні гасла виборчої кампанії Петра Порошенка сьогодні потримали перемогу і над здоровим глуздом, і над економічними інтересами української держави. Судячи зі структури доходів і витрат держбюджету, ми як держава існуємо зовсім не для покращення своїх власних можливостей, а для того, щоб брати і віддавати позики та реалізувати інтереси кредиторів», - підкреслив Вадим Новинський, додавши, що завданням держави і уряду на найближчий час повинна стати розробка програми захисту і стимулювання розвитку промисловості.

11 грудня 2019 15:10
'site2018:subscribe.form' is not a component