Вадим Новинський: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає категорично проти дискримінаційного мовного закону

Вадим Новинський: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає категорично проти дискримінаційного мовного закону

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає проти будь-якої стратифікації українського суспільства. Про це заявив голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський в кулуарах парламенту в четвер, 28 лютого.

За його словами, зусиллями нинішньої влади українське суспільство і так розділене релігійним питанням та відношенням до історії. Тепер вони хочуть додати ще і поділ за мовним принципом. «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає проти будь-якої стратифікації українського суспільства, тому ми виступаємо і проти мовного закону влади», – заявив глава фракції опозиціонерів.

Він зазначив, що опозиціонери виступали і виступають за державну підтримку розвитку української мови, проте не за рахунок мов нацменшин. «А російську мову взагалі не можна назвати мовою нацменшин, тому що на ній говорять мільйони українців», – додав парламентарій.

«За Конституцією держава гарантує підтримку розвитку всіх мов усіх народів, які проживають в Україні. Ми вимагаємо, щоб Конституція дотримувалася, а закони приймалися відповідно до неї. Влада це ігнорує, і хоче провести насильницьку українізацію суспільства. До їх мовного законопроекту величезна кількість зауважень навіть у Головного науково-експертного управління Верховної Ради. І вже зрозуміло, що до нього буде величезна кількість зауважень у Конституційного Суду. Навіщо ж приймати очевидно недосконалий закон, який розділяє суспільство? Ми вважаємо це рішення не просто недоречним, а навіть шкідливим», – підкреслив Вадим Новинський.

01 березня 2019 09:01
'site2018:subscribe.form' is not a component