Вадим Новинський: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від коаліції виконати рекомендації ООН і ПАРЄ та відновити виплату пенсій на Донбасі

Вадим Новинський: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від коаліції виконати рекомендації ООН і ПАРЄ та відновити виплату пенсій на Донбасі

«Ми вимагаємо негайно включити до порядку денного парламенту питання відновлення пенсійних виплат на непідконтрольних територіях Донбасу. Пропонуємо парламенту розглянути проект постанови Верховної Ради №4575 і прийняти механізм відновлення пенсійного забезпечення, надавши відповідні доручення коаліційному уряду. Невиплачені на Донбасі пенсії – це вкрадені гроші у громадян, які страждають від війни», – заявив голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, коментуючи звіт голови моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіони Фрейзер, який містить жорстку рекомендацію Києву негайно скасувати реєстрацію пенсіонерів в якості переселенців для отримання пенсій.

Голова фракції опозиціонерів в парламенті зазначив, що за оцінками ООН, 700 тисяч українських пенсіонерів втратили доступ до пенсій в результаті конфлікту на Донбасі. «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ще 2 лютого 2018 року зареєстрував проект постанови №4575 про негайне відновлення пенсійних виплат на непідконтрольних територіях Донбасу. Наша політична сила пропонує включити його до порядку денного на кожному сесійному тижні. Але серед пріоритетів парламентської більшості немає поняття цінності людського життя. Як виживають пенсіонери Донбасу під обстрілами, як вони вмирають в чергах на пунктах пропуску, як віддають останні копійки за можливість перейти лінію розмежування і отримати пенсію – до цього усього коаліції «Європейська Україна» немає діла», – акцентував політик.

Він підкреслив, що проштовхування через парламент карального мовного законопроекту, легалізація рейдерства храмів УПЦ, ігнорування розкрадань з оборонного бюджету – ось справжні пріоритети коаліційної більшості, судячи з актуального порядку денного Верховної Ради. «Якщо до проблем людей старшого покоління в парламенті нікому немає діла, крім опозиції, значить коаліція протиставила себе пенсіонерам, переселенцям, російськомовним українцям, віруючим УПЦ, значить це коаліція передвиборного штабу лідера суспільної недовіри, час якого минає – президента Петра Порошенка», – резюмував Вадим Новинський.

Нагадаємо, проект постанови парламенту №4575, зареєстрований народними депутатами від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ для виконання резолюції ПАРЄ щодо припинення гуманітарної катастрофи в Україні, передбачає в двомісячний термін з дня прийняття документа затвердити порядок виплати пенсій та всіх видів державної соціальної допомоги громадянам, які проживають на тимчасово неконтрольованих територіях через органи Державної казначейської служби України, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, без взяття їх на облік, як внутрішньо переміщених осіб.


13 березня 2019 14:51
'site2018:subscribe.form' is not a component