Вадим Новинський: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на проведенні парламентських виборів за пропорційною партійною системою з відкритими списками

Вадим Новинський: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на проведенні парламентських виборів за пропорційною партійною системою з відкритими списками

Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ виступає категорично проти зміни закону про вибори після старту виборчого процесу, - наголосив лідер парламентської опозиції Вадим Новинский.

За його словами, рішення президента Зеленського про призначення дострокових виборів до Верховної Ради є політичним, а главі держави доведеться нести за нього відповідальність.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ підтримує ідею проведення виборів до Верховної Ради за пропорційною партійною системою з відкритими списками. Ми вважаємо, що це призведе до структурування суспільства за партійними вподобаннями і стане запорукою відповідальності політиків перед виборцями. Але ми категорично проти зміни закону після старту виборчого процесу, і це співпадає з європейськими традиціями виборчого процесу і позицією Венеційської комісії. Ми обіцяли виборцям в 2014 році саме відкриті списки, а не закриті», - наголосив лідер фракції.

Вадим Новинський наполягає на необхідності ухвалення Виборчого кодексу, аби встановити стабільні правила та припинити переписувати виборче законодавство перед кожними виборами.

Окрім того, Вадим Новинський наголосив на необхідності виконання Мінських угод та ухвалення відповідного пакету законів. «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив 11 законопроектів, які дозволять інтегрувати людей і території та відбудувати Донбас, а також втримати стабільний та довготривалий мир. Хотілося б, щоби за заявами президента про мир і реінтеграцію йшли конкретні кроки», - зауважив опозиціонер.

На переконання Вадима Новинського, першим кроком новообраного президента має стати негайне припинення економічної блокади Донбасу, запровадженої на початку 2017 року.

«Українські підприємства Донбасу мають працювати за національними законами, сплачувати податки до державного бюджету, а українські громадяни — отримувати зарплати в гривнях. Але разом з тим мають бути відновлені і соціальні гарантії громадянам на тимчасово непідконтрольних територіях. Тоді економічний діалог стане основою для діалогу політичного», - заявив народний депутат.

Вадим Новинський також закликав якомога скоріше провести обмін полоненими за принципом «всіх на всіх». «Люди хочуть від нас миру, справедливості та нарешті вибратися зі злиднів», - підсумував Вадим Новинський.

22 травня 2019 12:47
'site2018:subscribe.form' is not a component