Вадим Новинский: ОППОЗИЦИОННЫЙ БЛОК инициировал выплату государственной помощи пострадавшим в Одесской трагедии 2 мая 2014 года

Вадим Новинский: ОППОЗИЦИОННЫЙ БЛОК инициировал выплату государственной помощи пострадавшим в Одесской трагедии 2 мая 2014 года

Глава парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський зареєстрував у парламенті законопроект № 10288, який встановлює державну допомогу постраждалим учасникам подій 2 травня 2014 року. Метою законопроекту є визначення порядку призначення і виплати державної допомоги постраждалим учасникам і членам сімей учасників подій, що сталися 2 травня 2014 в місті Одесі.

Законопроектом визначаються види і розміри державної допомоги постраждалим учасникам подій, що сталися 2 травня 2014 в місті Одесі, і членам сімей загиблих учасників подій, що сталися 2 травня 2014 в місті Одесі, а також джерела покриття витрат на зазначену допомогу. Документом доручається Кабінету Міністрів України затвердити порядок призначення та виплати державної допомоги постраждалим учасникам подій і членам їх сімей, і переліку документів, необхідних для призначення допомоги, а також забезпечення прозорості складання списків постраждалих із залученням представників громадських правозахисних організацій і лікарів, які брали участь в наданні допомоги постраждалим.

Відповідно до законопроекту, допомога у зв'язку зі смертю члена сім'ї, який брав участь у подіях 2 травня 2014 року в Одесі, визначена в розмірі 1 мільйона гривень. Компенсація за нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості коливається від 200 до 700 тисяч гривень.

Крім цього, законопроектом Вадима Новинського передбачається внесення змін до низки Законів України, в тому числі «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Головою парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ запропоновано включити в ст.7 «Особи, які відносяться до осіб з інвалідністю внаслідок війни» цього Закону новий пункт 10, додавши до категорії осіб з інвалідністю та тих, хто постраждав під час участі в події 2 травня 2014 року.

«2 травня 2014 року - це загальна для всієї країни трагедія і біль. Встановити соціальну допомогу від держави сім'ям загиблих - наш обов'язок. 47 сімей втратили рідних людей, 26 дітей залишилися сиротами, 45 учасників подій досі без суду і слідства знаходяться під арештом. Неприйнятно ділити українців на тих, чиї життя гідні пам'яті і тих, чиї - недостойні. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК захищатиме справедливість і наполягати на встановленні соціальної допомоги постраждалим», - заявив Вадим Новинський.

Нагадаємо, що напередодні п'ятої річниці одеської трагедії Вадим Новинський в Одесі зустрівся з сім'ями жертв 2 травня і тих, хто до сих пір знаходиться в відсутності обвинувальних актів в ув'язненні. Сім'ї з дітьми отримали допомогу з благодійного фонду нардепа для оздоровлення.
21 травня 2019 10:23
'site2018:subscribe.form' is not a component