Вадим Новинський звернувся до Конституційного суду щодо визнання неконституційним закону про насильницьке перейменування УПЦ

Вадим Новинський звернувся до Конституційного суду щодо визнання неконституційним закону про насильницьке перейменування УПЦ

Народний депутат України, голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський як уповноважений представник 49 народних депутатів звернувся до Конституційного Суду України з поданням щодо визнання невідповідним Конституції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 20 грудня 2018 року № 2662-VIII, який незаконно зобов'язує канонічну Українську православну церкву змінити назву.

«Антицерковний законопроект про насильницьке перейменування Української Православної Церкви проголосований з порушеннями конституційної процедури. 84-а стаття Конституції зобов'язує народних депутатів голосувати особисто. Ми всі були свідками, як 20 грудня минулого року, під час голосування законопроекту в сесійній залі були зафіксовані декілька випадків кнопкодавства. З 240 іменних карток народних депутатів, які проголосували за законопроект, 23 не були зареєстровані в день голосування в залі, а двоє перебували на лікарняному, що задокументовано апаратом ВР, - заявив Вадим Новинський. - У нас є прецеденти скасування Конституційним Судом законів «Про засади державної мовної політики» та «Про всеукраїнський референдум» якраз на підставі такого ж порушення конституційної процедури - а саме неперсонального голосування».

За його словами, 24-а стаття Конституції забороняє дискримінацію громадян за будь-якою ознакою. У той же час оскаржуваний закон зобов'язує змінити назву та перереєструвати статути громад лише однієї конфесії - УПЦ, не зобов'язуючи інших, що є дискримінацією. Закон порушує також 35-ту статтю Конституції та положення Закону про свободу совісті, що гарантують невтручання держави в справи церкви, зокрема й право громад вільно вибирати та змінювати духовні центри як в Україні, так і за її межами.

Згідно з нормами українського права, релігійні громади взагалі не зобов'язані реєструвати свої статути. До того ж, внесення законопроекту до порядку денного та голосування на ранковому, а не вечірньому засіданні було порушенням Регламенту ВР, ще одним грубим порушенням було те, що він проголосований відразу в цілому, незважаючи на поправки ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

«Єдиним суспільним інститутом, якому довіряють українці, залишилася Церква. Влада ставить під загрозу права найбільшої конфесії в Україні – Української Православної Церкви, парафіяни якої можуть бути позбавлені права на свободу совісті та релігії. Ми будемо захищати Конституцію, законність та права віруючих в Україні», - підкреслив Вадим Новинський.

18 січня 2019 18:28
'site2018:subscribe.form' is not a component