Вадим Новинський звернувся до уряду з вимогою зайнятися звільненням українських моряків, що потрапили в полон у Лівії

Вадим Новинський звернувся до уряду з вимогою зайнятися звільненням українських моряків, що потрапили в полон у Лівії

Народний депутат, член парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Донбасу Вадим Новинський вимагає від СБУ, Міністерства інфраструктури та Міністерства юстиції надати інформацію про роботу, яка ведеться відомствами для звільнення з полону в Лівії українських моряків. Відповідний депутатський запит він направив голові СБУ Івану Баканова, міністру інфраструктури України Владиславу Криклій та міністру юстиції України Денису Малюська.

У ньому, зокрема, народний депутат відзначає бездіяльність правоохоронних органів у питанні звільнення громадян України, членів екіпажу судна «RUTA», які перебувають в полоні у в'язницях в Лівії з квітня 2017 року. Політик наголошує, що правоохоронні органи не надають рідним інформації про долю екіпажу, а також не вживають ніяких заходів для повернення в Україну судна «RUTA», що належить державі.

«З часу оприлюднення цієї інформації 14 травня 2018 року пройшло більше 17 місяців, а доля громадян України (екіпажу) і власності держави (судна «RUTA») - невідома. Невідома доля також інших затриманих моряків, які незаконно або необґрунтовано утримуються на території інших держав. Прошу вжити всіх необхідних заходів реагування, а також надати інформацію про кроки, які вживаються з метою повернення моряків, про яких йдеться в зверненні, а також про заходи щодо повернення цивільних суден, які перебувають у власності держави», - йдеться в запиті.

Як повідомлялося раніше, четверо українських моряків з судна «Captain Khayyam», що здійснював рейс під прапорами Сьєрра-Леоне, затримані в Лівії в лютому 2016 року. Ще 14 українців, членів екіпажу судна «RUTA», що здійснював рейс під прапорами України, заарештовані в Лівії і насильно утримуються у в'язниці з квітня 2017 року. Родичі членів екіпажу звернулися за допомогою у звільненні до народного депутата Вадима Новинського.

15 листопада 2019 17:30
'site2018:subscribe.form' is not a component