Вадим Новинський: Необхідно дотримуватися нейтрального статусу держави, проголошеного декларацією про державний суверенітет 16 липня 1990 року

Вадим Новинський: Необхідно дотримуватися нейтрального статусу держави, проголошеного декларацією про державний суверенітет 16 липня 1990 року

Про це заявив лідер парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

«29 років тому 16 липня 1990 року Верховна Рада, виконуючи волю українського народу, прийняла доленосний документ - Декларацію про державний суверенітет Української РСР. Це був важливий крок до побудови держави, що заклав основи конституційного ладу. Молода українська держава зобов'язалася стати постійно нейтральною, не брати участі у військових блоках і дотримуватися трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї. Інструментом реалізації Декларації став Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991 року, на який, в свою чергу, спирається і преамбула Конституції. Ці три найважливіші документи послідовно втілюють волю українського народу про сильну, незалежну і нейтральну Україну», - зазначив Новинський.

За словами лідера фракції, неприпустимо переглядати базові документи і переписувати волю народу під одномоментні потреби окремих політиків.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за неухильне дотримання основоположних для держави принципів верховенства права і нейтралітету. Це фундамент, на якому стоїть наш спільний дім - багатонаціональна, цивілізована, мирна Україна», - заявив Вадим Новинський.


16 липня 2019 17:18
'site2018:subscribe.form' is not a component