Вадим Новинський: Міжнародний інвестор прийде в Україну тоді, коли внутрішній інвестор повірить в свою країну

Вадим Новинський: Міжнародний інвестор прийде в Україну тоді, коли внутрішній інвестор повірить в свою країну

Встановлення миру і гарантований державою захист права власності є одними з ключових умов для залучення інвестицій в українську економіку. Таку думку висловив народний депутат, член парламентського Комітету з питань реінтеграції Донбасу Вадим Новинський, коментуючи економічну частину програми уряду, зокрема, ціль Кабміну залучити 50 млрд доларів інвестицій в українську економіку, а також зростання ВВП України на 40% у найближчі п’ять років.

Як зазначив парламентарій, в програмі уряду відсутнє економічне обґрунтування позначених цілей, в тому числі не зазначені кроки для забезпечення економічного зростання.

«Ви порахуйте, скільки іноземних інвестицій було залучено в Україну за останні роки. Ви зрозумієте, що це 50 млрд доларів - недосяжна цифра. Жоден інвестор не прийде в Україну, поки йде війна. Жоден інвестор не прийде в Україну, поки суди ухвалюють рішення не відповідно до закону, а так, як хочеться тим чи іншим учасникам ринку. Поки парамілітарні банди бігають по Україні та тероризують не тільки бізнесменів, а й простих людей. І друге - міжнародний інвестор не прийде в Україну до тих пір, поки внутрішній інвестор не повірить в свою країну. Поки ми, українці, самі не будемо інвестувати в Україну, подавши приклад, як має бути. Ми самі віримо в свою країну? Віримо. Інвестуйте, будь ласка - тільки після цього іноземці прийдуть», - вважає Вадим Новинський.

Він також додав, що важливою умовою для значного зростання ВВП України може стати повернення до економічного простору тимчасово непідконтрольних територій Донбасу.

«Що стосується програми уряду, ВВП може вирости в умовах, коли буде встановлено мир і непідконтрольні зараз території будуть залучені в економічний простір України. Тоді буде величезна надбавка до ВВП. Ще один фактор - це відновлення економічних відносин з РФ. Сьогодні багато підприємств, сотні, може навіть тисячі, у яких в минулому продукція поставлялася до Росії як на основний ринок збуту, призупинили свою діяльність або не працюють. Російський ринок для нас закрився, а європейський – не відкрився. В результаті цим підприємствам нікуди дівати свою продукцію, вони змушені зупиняти виробництво», - сказав народний депутат.

07 жовтня 2019 17:14
'site2018:subscribe.form' is not a component