Вадим Новинський: Києву необхідно виходити на прямий діалог з Москвою, Луганськом і Донецьком

Вадим Новинський: Києву необхідно виходити на прямий діалог з Москвою, Луганськом і Донецьком

Точне слідування Мінським угодам – єдиний шлях до миру на сході України. Про це в ефірі телеканалу «Україна» заявив голова парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

Він підкреслив, що ніяких нових форматів мирних переговорів шукати не потрібно. «Ця форма переговорів буде успішною, якщо тільки підходити до них прагматично і здійснювати реальні кроки по досягненню миру, а не імітувати мирний процес, як це робила минула влада. Мінські угоди визнані всім цивілізованим світом. Вони були визнані Радою Безпеки ООН і всіма європейськими інституціями. І міняти їх на жодний інший формат не потрібно. Необхідно тільки здійснювати реальні кроки», – заявив політик.

Опозиціонер наголосив на тому, що план по досягненню миру чітко розписаний, і українська влада повинна, нарешті, почати його дотримуватися.

«Необхідно, по-перше, припинити вогонь, відвести важке озброєння на певну відстань. Друге – провести обмін полоненими за формулою «всіх на всіх». Про це ведеться розмова вже чотири роки. Були епізодичні успіхи на цьому шляху, але зараз потрібно підійти до цього з реальним бажанням це зробити. Потім – указом президента скасувати економічну блокаду Донбасу. За нашими підрахунками, ця блокада завдає шкоди економіці України в розмірі від 1 до 2% ВВП на рік. Необхідно почати економічну реабілітацію непідконтрольних територій. Потрібно почати виплату соціальної допомоги, пенсій. Станом на 2014 рік на непідконтрольних територіях проживало 1,3 млн пенсіонерів. На сьогоднішній день пенсії отримують лише близько 500 тисяч чоловік. Відновивши виплату пенсій, ми протягнемо руку допомоги людям, які проживають на непідконтрольних територіях», – сказав голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Вадим Новинський зазначив, що фракція опозиціонерів чекає від команди Володимира Зеленського на прискорення виконання Мінських угод і буде всіляко підтримувати команду нового президента в цьому питанні. «Але якщо продовжиться попередня політика по імітації мирного процесу, ми будемо жорстко їй опонувати», – попередив народний депутат.

«Нам необхідно переходити до прямих переговорів з Москвою. Не Париж і Берлін впливають на непідконтрольні території, а саме Москва. Тому потрібно вести прямий діалог з Москвою, Луганськом і Донецьком», – резюмував Вадим Новинський.

18 червня 2019 20:09
'site2018:subscribe.form' is not a component