Вадим Новинський та Сергій Сажко передали в Адміністрацію президента петицію страйкуючих гірників Селідового та Вугледара

Вадим Новинський та Сергій Сажко передали в Адміністрацію президента петицію страйкуючих гірників Селідового та Вугледара

Страйкуючі через невиплати зарплат гірники Селідового та Вугледара передали фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ петицію, звернену до президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися в катастрофічну фінансову ситуацію, що склалася на більшості державних шахт. Трудові колективи шахт «Південнодонбаська №1» та державного підприємства «Селідоввугілля» вийшли на акції протесту через затримки з виплат заробітних плат у кілька місяців. Гірники звернулися за допомогою та підтримкою до народних депутатів.

Зокрема, в зверненні до президента гірники просять виплатити заборгованість, налагодити своєчасну виплату зарплат відповідно до законодавства України та колективних договорів, скасувати дискримінаційну норму трудового законодавства, що розділила колективи шахт на промислову та непромислової групи, що відбивається на термінах та розмірах виплат зароблених коштів.

«Ми прийшли сюди, щоб передати в Адміністрацію президента України вимоги шахтарів держпідприємства «Селідоввугілля» та шахти «Південнодонбаська-1» про те, що зарплату необхідно виплачувати вчасно та повернути всі ті пільги, які були прописані в Законі «Про престижність шахтарської праці». Цей закон необхідно відновити. Гірники також вимагають підвищення заробітних плат до гідного рівня, як мінімум на 50%. Але головна їх вимога - виплата заборгованості. Не можна забирати у шахтарів їх право на життя», - заявив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко.

На думку опозиціонерів, системне вирішення проблеми гірників полягає також і в терміновій модернізації шахт, що перебувають у державній власності та відновлення дії Закону України «Про престижність шахтарської праці».

02 липня 2019 13:00
'site2018:subscribe.form' is not a component