Вадим Новинський та Олександр Долженков подали подання до Конституційного Суду про визнання неконституційним Закону про свободу совісті та віросповідання

Вадим Новинський та Олександр Долженков подали подання до Конституційного Суду про визнання неконституційним Закону про свободу совісті та віросповідання

Вадим Новинський та Олександр Долженков подали подання 47 народних депутатів до Конституційного Суду про визнання неконституційним прийнятий закон про свободу совісті та віросповідання. Посилаючись на статтю 35 Конституції України, опозиціонери ратують за реалізацію права кожного на свободу віросповідання.

«Закон містить ряд положень, які свідчать про державне втручання та цілеспрямовану зарегульованість діяльності релігійних організацій», - обурені депутати прийнятим 17 січня 2019 року законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

«Ми вважаємо, що прийнятий з грубими порушеннями регламенту закон суперечить Конституції України! До того ж, він грубо порушує права однієї з конфесій - канонічної православної церкви і спрямований на її дискримінацію. Суть цього закону - зробити так, щоб полегшити переходи парафій з канонічної православної церкви до новоствореної, так званої, православної церкви України, яка за своєю суттю є політичною організацією», - заявив глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

Він підкреслив, що цим законом канонічна церква буде змушена переписувати всі свої статути для реєстрації в Міністерстві юстиції. А держава, в свою чергу, диктуватиме церкві, як їй називатися і що повинно бути в її статутах.

«Це порушення статті 35 Конституції про те, що церква у нас відокремлена від держави, і ми просимо визнати Конституційний Суд цей закон неконституційним», - заявив Вадим Новинський.

 


08 лютого 2019 18:03
'site2018:subscribe.form' is not a component