Вадим Новинський: Держава зобов'язана зайнятися звільненням українських моряків, що потрапили в полон у Лівії

Вадим Новинський: Держава зобов'язана зайнятися звільненням українських моряків, що потрапили в полон у Лівії

Чинна влада на державному рівні повинна зайнятися звільненням моряків, які волею долі опинилися в полоні у Лівії та інших країнах. Сьогодні незаконно утримуються у в'язницях по всьому світу 260 українських моряків. Про це народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донбасу Вадим Новинський повідомив після зустрічі з сім'ями моряків, членів екіпажів суден «Captain Khayyam» і «RUTA», які з 2016-2017 років перебувають у в'язницях Лівії.

У зустрічі з Вадимом Новинським взяли участь Тетяна Уманець, Юлія Кирильчук і Тетяна Алфьорова, - рідні членів екіпажу танкера «Рута», Юлія Омельченко - мати Євгенія Морарь, члена екіпажа танкера «Captain Khayyam», а також голова наглядової ради благодійної організації «Фонд допомоги морякам та трудовим мігрантам« Ассоль» Світлана Фабрикант. Рідні полонених підписали звернення до народного депутата, в якому просять надати допомогу для звільнення українських моряків.


Як зазначив політик, держава зобов'язана відстоювати права своїх громадян, що потрапили в біду за межами України.

«Ситуація з українськими моряками, які потрапили в полон у Лівії, дійсно кричуща. 18 громадян України фактично кинуті у воюючій країні, містяться у в'язницях у нелюдських умовах, без перспективи повернення додому, на Батьківщину, до близьких. Частина моряків, які були захоплені з судна «Captain Khayyam», провели в полоні майже 4 роки. Екіпаж судна «RUTA» - відразу 14 наших моряків, - яке йшло під українськими прапорами, знаходиться в лівійській в'язниці вже більше 2,5 років. В Україні змінилася влада, але проблема так і не вирішена. Ми домовилися з рідними наших моряків про те, що будемо спільно боротися за їх повернення додому», - підкреслив Вадим Новинський.

За свідченнями родичів моряків, роки в тюрмі не пройшли безслідно для здоров'я полонених - всі вони потребують якісної медичної допомоги.

«Це триває вже більше 2,5 років. Зрозуміло, що всі сім'ї в жахливому стані, а екіпаж - тим більше. Немає медичної допомоги, люди знаходяться в зоні військових дій: там на відстані 17 кілометрів йде війна. Ми знаємо, що була недавно розформована інша в'язниця, і люди, що містяться в ній, були відправлені на війну! Ми не знаємо, що нас чекає, ми не бачимо кроків з боку уряду. Якщо навіть і почалася якась робота, то нам про це не повідомляють. Тому ми вже чекати не можемо», - сказала дочка капітана танкера «RUTA» Тетяна Уманець.


Довідково:

18 громадян України вже не перший рік насильно утримуються у в'язницях Лівії - це члени екіпажів суден «Captain Khayyam» і «RUTA». Четверо українських моряків з судна «Captain Khayyam», що здійснював рейс під прапорами Сьєрра-Леоне, затримані в Лівії в лютому 2016 року. Ще 14 українців, членів екіпажу судна «RUTA», що здійснював рейс під прапорами України, заарештовані в Лівії і насильно утримуються у в'язниці з квітня 2017 року.

Близькі моряків не перший рік борються за звільнення своїх рідних з полону. Вони зверталися до представників української влади, проте на них не відреагували. Тепер рідні полонених мають намір пікетувати Офіс Президента.


08 листопада 2019 14:27
'site2018:subscribe.form' is not a component