Вадим Новинський: Держава зобов'язана компенсувати людям, які постраждали від війни, вартість втраченого ними житла

Вадим Новинський: Держава зобов'язана компенсувати людям, які постраждали від війни, вартість втраченого ними житла

В Україні на державному рівні повинна бути розроблена програма компенсації людям, які постраждали від військових дій, вартості втраченого житла та іншого майна. Про це в інтерв'ю ТРК «Сігма» заявив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань реінтеграції Донбасу Вадим Новинський.

За його словами, сьогодні цілеспрямована державна політика в цьому питанні не ведеться, а зі своїми проблемами постраждалі від війни люди звертаються до місцевих органів влади. У той же час центральна влада від їх проблем самоусунулася.

«Кожен раз, коли я приїжджаю до Маріуполя, ми починаємо свою роботу із зустрічей з людьми. Сьогодні ми з помічниками зустрічалися з шірокінцамі. Це люди, які дуже постраждали за останні п'ять років. Держава на центральному рівні не зробила нічого, щоб полегшити їхні страждання. Муніципальна влада і міський голова Вадим Бойченко роблять все, незважаючи на обмежені можливості місцевого бюджету, щоб допомогти широкінцям у подоланні проблем, з якими вони зіткнулися», - підкреслив Вадим Новинський.

Він також додав, що разом з колегами по парламенту вніс пакет законопроектів по Донбасу, які допоможуть вирішити проблеми українців, які постраждали від військових дій.

«Звичайно, найкраще, щоб люди якомога швидше повернулися до себе, до власних домівок. У когось вже зруйновані будинки, у когось будинки розграбовані. Я і мої колеги зареєстрували відповідні законопроекти про те, щоб держава була зобов'язана компенсувати широкінцям та іншим людям, постраждалим від війни, вартість втраченого ними житла. У бюджеті потрібно передбачити відповідні статті та почати виплати. Але поки це тільки законопроект. Ми будемо добиватися його прийняття як закону. Держава повинна в цьому питанні допомагати, а не умивати руки», - підкреслив народний депутат.

25 жовтня 2019 17:27
'site2018:subscribe.form' is not a component