Вадим Новинський: «Голосування законопроекту про рейдерство церковного майна - це порушення Конституції»

Вадим Новинський: «Голосування законопроекту про рейдерство церковного майна - це порушення Конституції»

Про це заявив народний депутат України, голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, коментуючи ухвалення законопроекту 4128-д про перехід релігійних громад з однієї конфесії до іншої в програмі «Сьогодні» телеканалу «Україна» 17 січня 2019 року.

«Гарантоване Конституцією право на свободу віросповідання - важливе для життя українців, і ухвалювати законопроект №4128-д з такими грубими порушенням Регламенту було неприпустимо. По-перше, цей закон був розроблений тільки вчора пізно ввечері, і був розданий депутатам сьогодні рано вранці. І він кардинально відрізняється від основного №4128, зареєстрованого три роки тому. Ніхто з депутатів його навіть не читав, по ньому відсутній висновок Науково-експертного управління парламенту, і, найголовніше - Всеукраїнської ради Церков», - зазначив Вадим Новинський.

За його словами, фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ пропонувала внести поправки до законопроекту, щоб він влаштовував всіх віруючих, але спікер ВР Андрій Парубій відмовився надати таке право народним депутатам, що є прямим порушенням закону про Регламент. «Текст законопроекту порушує Конституцію України. Наприклад, впродовж року потрібно перереєструвати статути всіх парафій в Україні. На даний момент, за чинним законом це повноваження Мін'юсту. За новим законом - вже Міністерства культури і обласних адміністрацій. Сам порядок реєстрації не встановлено. Це внесе плутанину, і призведе до корупції», - заявив Вадим Новинський.

Він наголосив на впливі адміністративного ресурсу на ухвалення рішень про зміну конфесії релігійними громадами. «В У країні триває «томос-тур». Владі необхідно показати, що більшість парафій нашої канонічної Української Православної Церкви переходять в цю щойно створену ПЦУ, яку я вважаю політичною організацією з релігійним назвою. У багатьох парафіях, переважно на Західній Україні, організовують збори, і під тиском місцевих адміністрацій та правоохоронців на цих зборах парафіяни ухвалюють рішення про переходи. Із набранням чинності законопроекту все це просто узаконять», - зазначив Вадим Новинський.

На його думку, законопроект спрямований тільки проти однієї конфесії - канонічної Української Православної Церкви та на догоду новоствореній ПЦУ. «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зареєстрував постанову про скасування результатів цього протизаконного голосування. Далі ми будемо звертатися до Адміністративного суду та Конституційного Суду», - резюмував голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

18 січня 2019 10:32
'site2018:subscribe.form' is not a component