Вадим Новинський: «Формула Штайнмайера» – це детальний план для виконання Мінських угод

Вадим Новинський: «Формула Штайнмайера» – це детальний план для виконання Мінських угод

«Формула Штайнмайера» детально обговорювалася на зустрічі міністрів закордонних справ у Нормандському форматі та є по своїй суті докладним планом для виконання Мінських угод. Про це в коментарі журналістам в кулуарах парламенту заявив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань реінтеграції Донбасу Вадим Новинський.

За його словами, під час останньої зустрічі міністрів закордонних справ у Нормандські форматі учасники обговорювали «формулу Штайнмайера» як можливий варіант врегулювання конфлікту на Донбасі.

«На зустрічі міністрів закордонних справ у Нормандські форматі всі міністри підтвердили прихильність «формулі Штайнмайера» і дали доручення Мінській контактній групи підготувати дорожню карту щодо виконання Мінських угод по «формулі Штайнмайера». Що таке ця формула? Це не що інше, як розшифровка того, як досягти миру в форматі Мінських угод», – пояснив народний депутат.

І зазначив, що черговість проведення заходів, встановлених Мінській угоді, «формулою Штайнмайера» не порушується.

«У ній немає жодного пункту, який би відходив від Мінських угод, за винятком того, що вибори на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей проходитимуть згідно із законом, прийнятим Верховною Радою, під наглядом ОБСЄ і БДІПЛ, фактично під наглядом європейських інституцій. І після проведення місцевих виборів, якщо є доповідь ОБСЄ і БДІПЛ про те, що вибори пройшли на демократичній основі, вступає в силу норма закону «Про особливий статус непідконтрольних територій», після чого контроль над держкордоном переходить до нашої держави, до української сторони. Черговість проведення заходів, встановлених Мінською угодою, тут ні в чому не порушується», – підкреслив Вадим Новинський.

20 вересня 2019 12:54
'site2018:subscribe.form' is not a component