Вадим Новинський: Якщо Зеленський захоче розігнати парламент, він це зробить, незважаючи на відсутність законних підстав

Вадим Новинський: Якщо Зеленський захоче розігнати парламент, він це зробить, незважаючи на відсутність законних підстав

Володимиру Зеленському не варто розпочинати роботу на посаді Президента з порушення законодавства. Таку думку висловив лідер парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський в кулуарах Верховної Ради в п'ятницю, 17 травня, коментуючи рішення фракції «Народного фронту» про вихід зі складу коаліції.

За словами опозиціонера, «Народний фронт» пішов на такий крок, щоб позбавити Володимира Зеленського можливості підписати указ про розпуск Верховної Ради. «Фактично, законних підстав для розпуску Ради зараз немає. Але, якщо новообраний президент захоче розігнати парламент і призначити дострокові вибори, думаю, він це зробить, тому що за ним - 73% підтримки», - зазначив народний депутат.

Вадим Новинський вважає, що в такому разі указ Зеленського «не буде юридично чистим». «Звичайно, починати свою діяльність з порушення законів України буде не дуже хорошим знаком. Президент повинен бути зразком для всіх», - підкреслив лідер фракції опозиціонерів.

Щоправда питання законності існування коаліції в парламенті виникало вже неодноразово. «Упродовж двох років ми зверталися до спікера з вимогою передати нам список депутатів, які входять до складу коаліції. Але на жоден з наших запитів ми не отримали відповіді. Швидше за все, такої коаліції і не було. Де-юре. А де-факто, вона існувала», - уточнив парламентарій.

Вадим Новинський нагадав, що більшість законопроектів, які подавав Кабмін, були прийняті Верховною Радою. «Було проведено кілька так званих «реформ». Це освіта, медицина, пенсійна реформа. Їх ініціював уряд і завжди отримував підтримку залу. Затверджувалися і бюджети. Це говорить про те, що де-факто коаліція існувала», - зазначив опозиціонер.

Вадим Новинський вважає, що наступні вибори до парламенту повинні пройти за відритими партійними списками. «Ми вважаємо, що нинішня змішана система виборів є основою для політичної корупції. Тому ми голосували в першому читанні за Виборчий кодекс. Він говорить про те, що країна переходить від змішаної системи до системи пропорційної, коли вибори проходять за відкритими партійними списками. І саме голосами ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ цей Виборчий кодекс був прийнятий в першому читанні. До нього подано близько чотирьох тисяч поправок. Звичайно, для країни буде краще, якщо новий Виборчий кодекс буде прийнятий, і система буде змінена», - підсумував Вадим Новинський.

17 травня 2019 15:04
'site2018:subscribe.form' is not a component