Вадим Новинський: Більшість соціальних законопроектів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ не виносилися до сесійної зали

Вадим Новинський: Більшість соціальних законопроектів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ не виносилися до сесійної зали

Про це заявив глава парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, коментуючи результати законотворчої роботи фракції під час каденції Верховної Ради восьмого скликання.

Народні депутати фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєстрували 1358 нормативно-правових актів (1053 законопроектів і 305 проектів постанов). Більшість з них стосуються соціального захисту громадян, підвищення пенсій та допомог, відновлення порушених виборчих прав переселенців і тимчасових трудових мігрантів, зниження цін на послуги ЖКГ і природний газ для населення, захисту від переслідувань віруючих і священиків канонічної УПЦ. Лише 58 із 1053 законопроектів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ стали законами.

За словами Вадима Новинського, соціально значущі законопроекти, зареєстровані опозицією, навмисно не вносилися більшістю в порядок денний пленарних засідань Верховної Ради.

«На жаль, восьмому скликанню вищого законодавчого органу не вдалося за п'ять років головного, чого від нього очікував український народ - зупинити війну і повернути територіальну цілісність країні. Наша команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ розробила пакет законопроектів, спрямованих на виконання Мінських угод, однак колишня коаліція навіть не планувала їх розглядати. Вперше за всі роки незалежності в цьому скликанні парламенту опозиція була позбавлена ​​права очолювати комітети Верховної Ради. За цей час Україна практично припинила бути як соціальною, так і правовою державою. Громади втратили можливість приймати рішення про своє майбутнє на місцевих референдумах, пенсіонери непідконтрольних територій були позбавлені пенсій, українські підприємства Донбасу безповоротно втрачені внаслідок економічної блокади.

В той же час парламент активно голосував за закони, які розділяють суспільство і породжують конфлікти – про введення воєнного стану, про дискримінацію прав віруючих УПЦ, про заборону російської мови, про люстрацію, про реформу правосуддя, про вступ до НАТО, про розвал систем охорони здоров'я та освіти. Новому скликанню Верховної Ради необхідно буде виправляти помилки, за які український народ вже заплатив надто дорогу ціну», – підкреслив Вадим Новинський.

Найбільш значущими законопроектами ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прийнятими під час роботи парламенту восьмого скликання, є закони про житлово-комунальні послуги, про соціальний захист військових пенсіонерів, сімей з дітьми та сімей з інвалідами, про підтримку авіабудування і державної вугільної галузі, про технопарки, про захист лісів та інші.

Народними депутатами фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ подані 27 подань до Конституційного Суду України. В результаті розгляду КСУ були визнані такими, що порушують Конституцію і скасовані закони про скасування пільг ліквідаторам аварії і учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та ветеранам Великої Вітчизняної війни.

19 липня 2019 10:00
'site2018:subscribe.form' is not a component