Вадим Бойченко: Маріуполь має стати символом відновленого українського Донбасу

Вадим Бойченко: Маріуполь має стати символом відновленого українського Донбасу

Перед опозицією стоять множинні виклики, в тому числі їй належить вести боротьбу за уми і серця жителів Донбасу. Однак, ставши на шлях миру та розвитку, ця боротьба буде виграна Україною, вважає мер Маріуполя Вадим Бойченко. Про це він заявив на Форумі об'єднаних опозиційних сил «Довіряй ділам», який пройшов у понеділок, 10 травня.

«Часто ми чуємо, що ми – різні. Різні за мовою, за вірою. Але хіба це наша слабкість? Можливо, це наша перевага? Я хочу сказати, що бачу в цьому силу України - в нашій багатокультурності, в нашій багатонаціональності», – заявив Вадим Бойченко.

Він зазначив, що географічна проблема для України – надумана. «Підтвердження моїх слів і моїх особистих переконань – моя сім'я. Я уродженець Маріуполя, народився і виріс в цьому прекрасному місті біля моря. Моя дружина корінням із Західної України - Хмельницька область, Городоцький район, село Мудриголови. І як ви думаєте, це нас роз'єднало? Це нам заважало створювати успішну сім'ю? Ми вже 24 роки разом. У нас двоє прекрасних дітей», – розповів мер Маріуполя.

За його словами, в 2014 році, коли під містом рвалися «гради», всі, тим не менш, вірили в те, що мир настане в найближчі дні, що безглузда війна закінчиться.

«І що ми отримали? Ми отримали війну, яка йде вже п'ять років. Мій син скоро стане офіцером української армії. І я сьогодні тут вже не як мер, а як батько свого сина, який виховав справжнього патріота нашої країни, хочу, щоб зупинилася війна. Я хочу, щоб в нашій країні нарешті настав довгоочікуваний мир. Цього чекаю я і мільйони наших співгромадян», – підкреслив Вадим Бойченко.

Він акцентував увагу на тому, що сьогодні країна бореться за уми, за серця земляків з Горлівки, Донецька, Макіївки, Єнакієвого. «Чим ми боремося? Ми боремося сьогодні сучасною інфраструктурою, європейськими дорогами, європейськими парками, новими школами, новими лікарнями. Так, Маріуполь прийняв в нашу велику, мультикультурну сім'ю 150 тисяч нових маріупольців. Разом з ними ми розробили Стратегію розвитку нашого міста. Разом з ними ми наповнили міський бюджет. У три рази зріс бюджет муніципального рівня. У 37 разів зріс бюджет розвитку. Але наша головна задача була захистити цей бюджет, захистити чесними і прозорими процедурами. І тоді, три роки тому, це здавалося неможливим. Місто Маріуполь в рейтингу Transparency International займало 57-е місце. Але ми зробили це, і сьогодні Маріуполь лідер національного рівня. Ми найвідкритіше і найпрозоріше місто в Україні», – заявив опозиціонер.

Він додав, що такий статус дає місту додаткові переваги. «За такий короткий проміжок часу ми залучили до нашого міста більше 110 млн євро інвестицій. І найближчим часом в місті Маріуполі поїде європейський транспорт, вирішиться столітня проблема з питною водою, з'явиться європейське сучасне освітлення», – розповів Бойченко.

Політик підкреслив, що опозиція прекрасно розуміє, який виклик перед нею стоїть. Як і розуміє, що, тільки об'єднавшись, зможе зробити сильною Україну. «І ми знаємо, як це зробити. Маріуполь повинен стати символом відновленого українського Донбасу. Я вірю в Маріуполь, вірю в нашу країну, і вірю в нашу перемогу», – резюмував Вадим Бойченко.

10 червня 2019 18:53
'site2018:subscribe.form' is not a component