Вадим Бойченко: Децентралізація - ключова реформа, яка повинна змінити українські міста

Вадим Бойченко: Децентралізація - ключова реформа, яка повинна змінити українські міста

Децентралізація - це важлива реформа, завдяки якій повноваження переходять з центрального рівня в конкретне місто, конкретне місце. Але за останні 5 років, «зусиллями» попередньої влади децентралізація просто перетворилася в шоу.

Про це під час ток-шоу «Опозиція» на телеканалі «Україна» заявив міський голова Маріуполя від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Бойченко.

«Що ми сьогодні бачимо з точки зору децентралізації? Ми бачимо, добре розпіарений продукт, який, на сьогоднішній день починає буксувати. Чому він буксує? Тому що уряд продовжує приймати рішення, які за визначенням не відносяться до його компетенції. Наприклад, Кабмін нещодавно прийняв рішення щодо тарифів (встановив граничні тарифи на житлово-комунальні послуги), яке є по факту обманом. Адже такі рішення повинні прийматися на місцях, тими, хто буде потім це компенсувати. Наприклад, тільки останні рішення Кабміну щодо тарифів коштуватиме місту Маріуполю 300 млн», - заявив Вадим Бойченко.

За його словами, щоб досягти повноцінних повноважень і успіхів в децентралізації, необхідно залишати податки на місцях.

«Три роки тому, коли я зайняв пост мера Маріуполя, я зробив аналітику. Ми подивилися на структуру доходів міст. Наприклад, один з податків - податок на доходи фізичних осіб. Тобто ми з вами отримуємо зарплату, і вона оподатковується. Відповідно ці збори повинні залишатися в містах. Чому в містах? Тому що цей податок і називається місцевий податок. Скільки сьогодні залишається в місцевих бюджетах? 60%. А скільки залишалося в 2012 році? 75%. Так що це за реформа тоді? Повна децентралізація - це коли всі місцеві податки залишаються на місцях», - підкреслив міський голова Маріуполя.

29 червня 2019 12:47
'site2018:subscribe.form' is not a component