У Сумах пройшла акція «Пам'ятай ім'я своє», присвячена Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні

У Сумах пройшла акція «Пам'ятай ім'я своє», присвячена Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні

9 Травня в Сумах вже в дев'яте пройшла народна акція «Пам'ятай ім'я своє», присвячена Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні, яку організовують опозиційні депутати та громадські організації.

Незважаючи на дощову погоду, о 10 ранку сотні містян зібралися на Алеї Слави на вул. Героїв Сумщини (Героїв Сталінграда), щоб вшанувати пам'ять своїх батьків, дідів та прадідів, які загинули на фронтах війни та відновлюють країну в повоєнні роки.

Як і в попередні роки, ця чудова акція стала альтернативним варіантом офіційного святкування Дня Перемоги. Без політичних гасел та прапорів, пафосних промов - в добрій та щирій атмосфері сумчани провели час, згадавши про тих, кому ми вдячні за Велику Перемогу.


У багатьох – в руках портрети рідних, які своїм подвигом змогли наблизити цей знаменний день. З кожним роком акція стає все більш масштабною, збираючи в одному місці цілі покоління сумчан. Нам, дійсно, є ким пишатися і про кого пам'ятати! 

«День Перемоги – найголовніше свято для жителів нашої країни, - переконаний голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській міськраді Ігор Перепека. - Адже Велика Вітчизняна війна торкнулася кожної української сім'ї. Ось чому День Перемоги завжди був найбільш об'єднуючим святом. В останні роки його всіляко намагаються стерти з нашої пам'яті, підмінити його сенс і значення, забути подвиг наших дідів і прадідів. Але, на щастя, тих, хто готовий погодитися з гнобленням подвигу своїх предків-переможців, дуже мало. Це ще раз підтвердили сумчани, що зібралося на народну акцію «Пам'ятай ім'я своє!».Історія цієї війни - це безліч історій сумських сімей та безліч героїв, кожен з яких здійснив свій власний подвиг - на війні або в тилу.

«Найбільше вражає героїзм людей, які стали на захист своєї Батьківщини, - розповідає сумчанка Ірина Панасенко, яка зустрічає свято разом з сином та невісткою. - Там не було ні комерційних, ні політичних інтересів - піднялися всі: і молоді і старі, і чоловіки і жінки. Ці факти є незаперечними, і їх неможливо викреслити з пам'яті. 9 травня - День Перемоги над фашизмом, і ми повинні пишатися, що наші діди-прадіди змогли подолати це страшне зло. Обидва мої діди воювали, причому пішли на фронт дуже молодими. Один дід - Іван Юрович Панасенко повернувся з війни без ноги, але він не зламався. Більш того - все життя трудився, виростив дітей. Це - дивовижне покоління, що пройшло неймовірні труднощі та залишилося справжніми людьми!»


Після невеликого урочистого мітингу настоятель Серафимо-Сергіївського храму м Суми о. В'ячеслав (Темний) відслужив літію за загиблими в роки війни та ветеранами, померлими у мирний час. Щойно прозвучали слова молитви - дощ раптово припинився. Сумчани змогли не тільки вшанувати пам'ять героїв Великої Вітчизняної війни, а й запустити в небо живих голубів, повітряні кулі та покласти квіти до пам'ятника Героям Сталінграда. Символічна пісня «День Перемоги», яку заспівали хором, об'єднала всіх містян.

Потім була солдатська каша та святковий концерт. І, звичайно ж - радісне спілкування з друзями та знайомими. Зі святом, з Днем Перемоги! Ми пам'ятаємо! Ми пишаємось!

 

09 травня 2019 18:05
'site2018:subscribe.form' is not a component