В Одесі, Арцизі, Ізмаїлі, Білгород-Дністровському, Южному та Роздільній представники ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вшановували ветеранів Великої Вітчизняної війни

В Одесі, Арцизі, Ізмаїлі, Білгород-Дністровському, Южному та Роздільній представники ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вшановували ветеранів Великої Вітчизняної війни

Одеська команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ напередодні Дня Перемоги вітає українців з цим Великим святом. Депутати і представники міської та обласних рад відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників трудового фронту, в'язнів фашистських катівень та вдів ветеранів Одеси, Арциза, Ізмаїла, Білгород-Дністровського, Южного, Роздільної.

22 інваліда та учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни перебувають на обліку Білгород-Дністровської міської та районної організацій Ради ветеранів. Найстаршому ветерану - Зінаїді Михайлівні Бенда - 22 червеня виповниться 99 років. «Наймолодшій» аккерманці - учасниці бойових дій Зінаїді Антонівні Борисовій 15 квітня виповнилося 90. Від імені голови парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадима Новинського і себе особисто героїв 1941-1945 років привітала депутат Одеської обласної ради Ірина Коваліш та керівник районного штабу Володимир Мензелінцев.


«Я приємно вражена тим, що більша частина ветеранів Великої Вітчизняної війни у ​​віці 90+ ведуть активний спосіб життя: їздять на уроки пам'яті в школи, самостійно ходять в магазин за продуктами та з задоволенням приймають гостей. Євгенія Володимировича Гедеонова, незважаючи на те, що в свої 92 роки він пересувається за допомогою ходулів, ми не застали вдома: він поїхав в Одесу на регіональні урочистості з нагоди Дня Перемоги. Ми передали привітання його дружині. Але наповал мене своєю красою, життєрадісністю і активністю вбила Надія Григорівна Докшіна. Їй в лютому виповнилося 95 років. Але вона - справжній приклад для наслідування: зачіска, ані натяку на сивину, підтягнута, з почуттям гумору. Надія Григорівна - єдина, хто залишився в живих з легендарного Білгород-Дністровського хору ветеранів «Бойові подруги». Ми застали її в термінових зборах - Надія Григорівна поспішала в сусідній НВК, де останні десять років зустрічається з дітьми і розповідає свою історію про Велику Вітчизняну. Нам, нинішнім спадкоємцям Перемоги, варто повчитися у героїв тієї страшної війни силі духу, стійкості та бажанню жити», - зазначила депутат Одеської обласної ради Ірина Коваліш.

Кожна нова зустріч - це не тільки святкова атмосфера, це ще одна можливість висловити слова вдячності цим, сьогодні вже літнім людям, за їх працю.


«Розповіді ветеранів - це живі сторінки історії. Короткі епізоди, що стали складовими великого людського Подвигу. Наприклад, житель Малиновського району Одеси Гридасов Микола Терентійович. Народився 10 грудня 1922 року в селі Верхні Сірогози Херсонської області. У складі 27-ї гвардійської дивізії звільняв Одесу, Біляївку, Маяки. Звільняючи Одесу, брав участь у спеціальній операції «Обхідний маневр»: місто треба було брати без руйнувань. Потім воював на Сіверському Дінці, під Ізюмом. Потім була Варшава, Лодзь, Познань. До Берліна дійшов 2 травня 1945 року. Після Перемоги трудився писарем у штабі секретної частини - писав нагородні листи, через що і не встиг розписатися на Рейхстазі, про що шкодує досі. Микола Терентійович нагороджений орденом Вітчизняної війни, орденом Червоної зірки, медалями «За відвагу» і «За бойові заслуги», а також іншими урядовими нагородами», - повідомив Сергій Червяков, депутат Одеської обласної ради.


Від імені Вадима Новинського ветеранів міста Южне привітав Віталій Жуковський, який ось уже який рік підтримує Южненську міську раду ветеранів Одеської області. Напередодні Дня Перемоги першим він відвідав людину з героїчним ім'ям і не менш героїчною історією. Василь Іванович Градовенко, народився в 1925 році. Брав участь у Великій Вітчизняній війні з квітня 1944 року в складі 2-го Українського фронту в стрілецькому батальйоні, а потім у складі 388 гвардійського артилерійського полку 3 кулеметної роти. Брав участь в Яссо-Кишинівській операції, де проходили важкі кровопролитні бої. У боях звільняв Угорщину, Чехословаччину. Брав участь у визволенні від фашистських військ Праги, де і зустрів День Перемоги. Відразу після Перемоги його разом з частиною, де він служив, перекинули на Далекий Схід. З боями форсував гірський хребет Великий Хінган. Брав участь у визволенні Північно-східного Китаю та Північної Кореї. Його ратний подвиг відзначений орденами «Вітчизняної Війни 2 ступеня»; «За відвагу»; «За взяття Будапешта»; «За взяття Відня»; «За визволення Праги»; «За перемогу над Німеччиною», «За перемогу над Японією» та медалями.


«Нам дуже приємно, що ветерани завжди зустрічають нас із увагою, діляться з нами спогадами, думками, сімейними новинами. Для кожного з нас це - найвища цінність і нагорода», - поділився враженнями від зустрічі з героєм Великої Вітчизняної війни Віталій Жуковський.

Привітала жителів Одеської області та України народний депутат VII скликання Світлана Фабрикант.

«Дорогі ветерани! Дорогі спадкоємці Великої Перемоги! П'ять останніх років нас намагаються змусити забути про священну дату, про день тієї священної Перемоги. З українського законодавства викреслили назву Велика Вітчизняна, але хіба це зітре нашу пам'ять про Великі подвиги наших предків? В жодній партії, влади, режиму та навіть країни немає монополії на цей священний для українців і одеситів день. Тому з року в рік я не втомлюся Вас згадувати, мої рідні фронтовики, мої герої! Я пам'ятаю! Я пишаюся! З Днем Перемоги!», - звернулася до жителів Одеси і області Світлана Фабрикант.

9 травня з 10 ранку на Алеї Слави в Одесі запрошуємо всіх на святкування Дня Перемоги. Кожен, кому дорога історія рідної сім'ї, рідного міста та своєї країни, зобов'язаний шанувати сторінки минулого, якими б вони не були, - впевнені представники ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.08 травня 2019 16:26
'site2018:subscribe.form' is not a component