У День Європи Фонд Бориса Колеснікова та ХК «Донбас» провели благодійні суботники

У День Європи Фонд Бориса Колеснікова та ХК «Донбас» провели благодійні суботники

18 травня благодійний Фонд Бориса Колеснікова та хокейний клуб «Донбас» провели в Донецькій області благодійні суботники. Їх мета - в День Європи нагадати українцям, що Європа починається з себе, турботи про навколишнє середовище, бажання підтримувати свої міста в чистоті та порядку.

У суботниках взяли участь кілька сотень людей - волонтерів, представників фан-осередків ХК «Донбас», місцевих жителів. Спільними зусиллями вони облагородили територію навколо льодової арени «Альтаїр» в м Дружківка: прибрали та вивезли сміття, побілили бордюри, висадили туї.


В м. Костянтинівка активісти та хокейні фанати привели до ладу парк «Металург». Тепер костянтинівці проводитимуть літні вечори в парку з покошеним газоном, прибраним та вивезеним сміттям, пофарбованими лавками, урнами, ліхтарями, воротами, висадженою алеєю чагарників.


Щоб учасники суботника не нудьгували та могли трохи відпочити в перервах, діджеї займалися музичним супроводом, а провідні влаштовували змагання та вікторини. По закінченню робіт були організовані пікніки з шашликами від компанії «М'ясна Весна» та солодкими частуваннями від торгової марки «Конті».


«Дякую всім, хто відгукнувся на наш заклик провести День Європи в підготовці зон відпочинку в рідних містах до літнього сезону. Якщо раніше Фонд ініціював проведення освітніх конкурсів, спортивних і соціальних проектів, то тепер ми активно підтримуємо і екологічні ініціативи. Суботники - одна з небагатьох радянських традицій, які варто продовжувати. Багато хто запитував, чому ми цю подію приурочили до Дня Європи. Європа - це справжнє місцеве самоврядування, справжня децентралізація. І українські міста в ході такої справжньої децентралізації виглядатимуть не гірше, а багато в чому і краще європейських. Суботникам залишиться те, що місцеві ради не потягнуть: нові сквери, якісь авторські роботи ландшафтних дизайнерів. Немає сумніву в тому, що такі події важливі та потрібні. Ви тільки подивіться, скільки молодих людей прийшли підтримати міста Донбасу!» - зазначив Президент Фонду Борис Колесніков.

Втомлені, але задоволені учасники суботників ділилися враженнями, радістю від того, що зробили корисну для регіону справу. «У звичному розумінні «благодійність» - це коли щось роблять для нас. Але сьогодні ми по-новому осмислили це поняття. Ми упорядкували територію для всіх жителів міста, і це абсолютно нове відчуття. Головний урок суботника, думаю, у нас такий: тепер ніхто з нас не буде смітити в своєму місті. Це по-справжньому святковий день, ми зрозуміли, що разом багато чого можемо», - розповів учасник благодійного суботника в Костянтинівці, хокейний уболівальник Микита.


Нагадаємо, в травні відзначається кілька міжнародних свят, пов'язаних з турботою про навколишнє середовище. Так, 12 травня був День екологічної освіти, 15 травня - Міжнародний день клімату, а 24 травня святкуватимемо Міжнародний день парків.


19 травня 2019 09:00
'site2018:subscribe.form' is not a component