Українські металурги підтримали кандидата в Президенти Олександра Вілкула

Українські металурги підтримали кандидата в Президенти Олександра Вілкула

Трудові колективи підприємств гірничо-металургійного комплексу підтримали кандидата в Президенти України від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ» Олександра Вілкула. Про це металурги заявили на форумі, який пройшов в Києві 19 лютого і зібрав представників підприємств, профспілок та експертів галузі.

Олександр Вілкул представив План підтримки гірничо-металургійного комплексу. Для його реалізації Профспілка металургів та гірників України підписала Меморандум про співпрацю з кандидатом в Президенти.

«Щоб вивести металургію, економіку та країну з кризи, президентом повинен стати виробничник», - заявив Сергій Комишов, голова Профспілки металургів та гірників України.

«На відміну від інших кандидатів, Вілкул розбирається у виробництві та з повагою ставиться до людей праці. Він сам пропрацював в промисловості 19 років, пройшов трудовий шлях від робочих спеціальностей до керівника найбільших в Україні підприємств ГМК - очолював Криворізькі гірничо-збагачувальні комбінати, на яких працюють десятки тисяч людей», - підкреслив Ростислав Шурма, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь».

Він підкреслив, що у Вілкула є величезний досвід виведення економіки підприємств з кризи. «Коли Вілкул очолив комбінати, він погасив багатомісячну заборгованість із заробітної плати, яка залишилася від попереднього керівництва, забезпечив модернізацію підприємства, збільшив обсяги виробництва та заробітну плату. В тому числі, одним з перших в Україні, ще в 2003 році, ввів медичну страховку для працівників комбінату, страховку оплачувало підприємство», - зазначив Ростислав Шурма.

«Я виробничник, і я не дам перетворити Україну на відсталу аграрну країну з убогим населенням. Ми відновимо промисловість, металургію. Створимо умови для внутрішнього ринку металу за рахунок нових великих інфраструктурних проектів, розвитку суднобудування, машинобудування та інших металомістких галузей. Ми будемо переглядати міжнародні договори України для захисту вітчизняних виробників на зовнішніх ринках», - сказав на зустрічі з металургами Олександр Вілкул.

Він підкреслив, що розвиток металургії - це й валютні надходження в країну, а значить, стабільний курс гривні, підвищення зарплат металургів і податки, за рахунок яких будуть реально підвищені пенсії та соціальні виплати, податкові відрахування підприємств, за які будуть розвиватися промислові міста та виплачуватися екологічні надбавки жителям цих міст.

План Олександра Вілкула з підтримки гірничо-металургійного комплексу включає декілька важливих пунктів.

Перше – мирне врегулювання на сході країни та зняття економічної блокади Донбасу.

Друге – державна підтримка гірничо-металургійного комплексу. «Все, що необхідно для розвитку металургії, для того, щоб галузь розвивалася, щоб були робочі місця з високою заробітною платою, - кредити державних банків та урядові гарантії по кредитах для галузі, підтримка створення робочих місць, зниження ЄСВ - все це буде втілено вже протягом першого року нашої роботи», - пообіцяв Вілкул.

Він окремо відзначив, що згубна практика формування неринкових тарифів Укрзалізниці буде припинена.

Третє - створення умов для зростання внутрішнього ринку металу за допомогою держпідтримки будівництва, суднобудування, машинобудування та державних інвестицій в інфраструктурні проекти.

Четверте - захист інтересів вітчизняних виробників на зовнішніх ринках. «Держава діятиме на світовому ринку проактивно», - підкреслив кандидат в президенти.

П'яте - реальна децентралізація. Екологічні та інші платежі підприємств повинні залишатися на місцях. Жителі промислових регіонів зможуть отримувати екологічні надбавки.

Шосте - збереження кадрового потенціалу та трудових ресурсів. «За нинішньої влади у молоді в Україні немає майбутнього. Її не зупинить ні висока легальна зарплата на меткомбінаті, ні соціальний пакет. Люди втікають від війни, від розрухи, від поганої медицини, розбитих доріг, перспективи жебрацької пенсії та хабарництва на кожному кроці. Тому цю проблему ми будемо вирішувати комплексно, а початок буде покладено зі зміною влади», - заявив Вілкул. Він пообіцяв повернути українців на Батьківщину і дати їм перспективну роботу з гідною зарплатою, на сучасних підприємствах.

«Епоха війни та мародерства в Україні закінчується. Металурги та їх сім'ї зможуть впевнено дивитися в майбутнє», - підкреслив опозиціонер.

«Ми обговорили план Олександра Вілкула, і у нас з'явилася надія. Дуже правильні та своєчасні пропозиції. Це досвідчений керівник, який розуміє проблеми промисловості краще за інших. Дуже чекаємо, що з його перемогою на виборах війна на Донбасі завершиться, і ми перестанемо ходити на роботу, як на фронт», - зазначив Муса Магомедов, Генеральний директор Авдіївського коксохімічного заводу.

«В цілому в світі галузь зростає, а вітчизняна металургія скорочує виробництво. Ставлення держави до ГМК потрібно змінювати - це занадто велика й важлива для країни галузь, щоб ігнорувати її інтереси. Але поки я бачу тільки одного кандидата в президенти, який реально готовий захищати металургів. Це Олександр Вілкул. І, знаючи його досвід і рішучість, я впевнений, що він свої обіцянки виконає», - заявив Сергій Біленький, Голова Федерації металургів України.


19 лютого 2019 16:49
'site2018:subscribe.form' is not a component