Українська Православна Церква може бути мостом для побудови діалогу з Донбасом і переговорів про обмін полоненими

Українська Православна Церква може бути мостом для побудови діалогу з Донбасом і переговорів про обмін полоненими

Про це в інтерв'ю телеканалу «Україна» заявили Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Онуфрій та лідер фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

Глава УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій, відповідаючи на питання журналіста про те, як налагодити діалог з Донбасом та відновити обмін полоненими всіх сторін конфлікту, заявив: «Питанням обміну полоненими наша церква займається вже декілька років. Не буду перераховувати, кого ми звільнили. Але з Божою поміччю нам це вдалося. Наша церковна позиція в цьому питанні така: ми не заглиблюємося в юридичні тонкощі, наскільки хто є винним і перед ким. Ми всі винні перед Богом. Немає людини на Землі, яка не була б винною. І як Бог нас прощає, і ми повинні прощати один одного. Наші віруючі православні християни, що живуть на території Росії, звертаються там до відповідних державних структур і просять, щоб наших громадян звільнили. Ми, в свою чергу, йдемо до нашої влади в Україні і просимо, щоб звільнили росіян, які перебувають на нашій території.

Зараз, після зміни влади, ми знову виступили з ініціативою відновлення обміну. Я вже звернувся з відповідними листами і до нашого президента Володимира Зеленського, і до глави РПЦ Святійшого патріарха Кирила. Якщо раніше обмінювали групи людей, то сьогодні ми просимо обміняти всіх на всіх. І на зустрічі з президентом ми це питання теж обговорювали. Наша мета - щоб лінії розмежування не було, щоб вона зникла. Українці, які живуть по той бік лінії розмежування, вважають себе українцями, тому до них, до їхніх бажань нам варто прислухатися».


Лідер фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський наголосив, що УПЦ має один з найбільших рівнів довіри серед українців, тому її миротворчі зусилля необхідно підтримати на державному рівні.

«В кінці 2017 року масовий обмін полоненими був здійснений за безпосередньої участі Блаженнішого митрополита Онуфрія і Святійшого патріарха Кирила. І, якби найвищі політики України не зробили цей процес предметом торгу для підняття своїх рейтингів, усі військовополонені були б звільнені ще два роки тому.

Церква і зараз цю роботу веде і примиряє українців по різні боки лінії розмежування. Митрополит Донецький і Луганський Іларіон несе своє служіння і на підконтрольних, і на непідконтрольних територіях, ризикуючи власним життям. Це дуже непросто. На Великдень ми привезли Благодатний вогонь, і він вперше за п'ять років був переданий в Донецьк за допомогою нашої Церкви. Миротворчий потенціал УПЦ дуже сильний, і її зусилля в подоланні конфлікту на Донбасі повинні бути підтримані українською державою», - підкреслив Вадим Новинський.


18 липня 2019 18:16
'site2018:subscribe.form' is not a component