ЗАЯВА ПАРТІЇ ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

ЗАЯВА ПАРТІЇ ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

Центральна виборча комісія ліквідувала всі виборчі дільниці в Російській Федерації, позбавивши права голосу близько трьох мільйонів українських громадян, які проживають там. Символічно, що сталося це в день старту президентської виборчої кампанії, практично в Новорічну ніч. Саме вбивча економічна політика Петра Порошенка змусила мільйони українців покинути країну в пошуках заробітку. Тепер він дає їм зрозуміти, що їх українські паспорти більше нічого не значать, тому що їхні голоси на майбутніх виборах можуть перешкодити йому продовжити перебування при владі.

Центрвиборчком мотивував своє рішення зверненням Міністерства закордонних справ. Конституція прямо забороняє органам влади дискримінувати громадян, обмежувати їх права, а тим більше приймати рішення, які суперечать Основному Закону. Ні в ЦВК, ні у МЗС немає повноважень позбавляти когось виборчого права. Згідно з законодавством, Центральна виборча комісія створена для організації виборчого процесу та реалізації виборчого права громадян. А міністерство закордонних справ - в тому числі для захисту прав українських громадян за кордоном. Таким чином діюча влада позбавляє права вибору численну категорію «неугодних» громадян. Сьогодні мова йде про тих, хто проживає на території РФ, а завтра "неугодними" й дискримінованими можуть стати українці, які живуть в країнах ЄС, США, Канаді. Вважаємо подібний шлях дискримінації і обмеження прав і свобод зовсім неприпустимим для цивілізованої держави. Беручи участь в махінаціях і фальсифікаціях результатів виборів на користь чинного президента Петра Порошенка, державні службовці перевищують службові повноваження, зловживають владою, виконують злочинні накази і таким чином беруть участь у кримінальних злочинах проти власного народу. Більш того, антиконституційні дії влади ставлять під загрозу визнання виборів на міжнародному рівні.

Партія ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає скасувати це рішення Центральної виборчої комісії і припинити зловживання навколо виборів. Звертаємося до міжнародних організацій, які ведуть спостереження за прозорістю виборчого процесу з проханням дати свою оцінку рішенням українського Центрвиборчкому і втрутитися в ситуацію, що склалася. У разі якщо ЦВК не скасує це своє рішення, ми залишаємо за собою право використовувати всі законні важелі тиску на владу, в тому числі і звернення до судів.

02 січня 2019 15:42
'site2018:subscribe.form' is not a component