Ціна «реформ»: за останній рік Україну покинули більше 110 тисяч медиків і педагогів, – Олексій Білий

Ціна «реформ»: за останній рік Україну покинули більше 110 тисяч медиків і педагогів, – Олексій Білий

Згідно з даними Держстату, за минулий рік більше 110 тисяч українців покинули країну в пошуках кращого життя. Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олексій Білий переконаний: незважаючи на гасла про соціальну орієнтованість, факти свідчать про протилежне - Україна втрачає лікарів і вчителів, а базові медичні та освітні послуги для населення стають все менш доступними.

«В результаті бездумної політики нинішньої влади, протягом одного тільки минулого року українська економіка втратила 55 тисяч кваліфікованих медиків і 56 тисяч педагогів. Це прямий наслідок «успішних реформ» в галузях, якими так пишаються найбездарніші за всю історію незалежності країни парламент і уряд. І правда, як тут можна засумніватися в таких «спецах», якщо у них, наприклад, вийшло за час з початку реформи освіти закрити 700 шкіл, 20 ПТУ та два виші», – заявив Олексій Білий.

За його словами, за п'ять років Україна перестала бути соціально-орієнтованою державою. По суті, будь-яка дія нинішньої влади, так само як і бездіяльність, веде лише до відтоку кваліфікованих кадрів, які є основою соціальності держави. Народний депутат впевнений, що ситуацію може переломити лише прихід до влади справжніх фахівців, а не популістів і «грантоїдів».

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – єдина політична сила, у якої є чітка покрокова програма дій по відродженню країни, в тому числі її соціальної сфери. У медичній галузі – це введення страхової медицини, відродження безкоштовної швидкої медичної допомоги, забезпечення доступності ліків, оснащення лікарень сучасним українським обладнанням, підвищення зарплат лікарям.

Освіта, в свою чергу, стане успішною тільки тоді, коли праця педагога буде не тільки почесною, а й добре оплачуваною. Тому наш першочерговий крок – підвищення зарплати вчителям, шляхом прив'язки її до коефіцієнта 1,5 до середньої зарплати по області. Послідовні та продумані, а не поспішні та нав'язані ззовні реформи – ось запорука побудови справжньої соціальної держави», – підкреслив Олексій Білий.

07 травня 2019 13:28
'site2018:subscribe.form' is not a component