Ціна на газ для населення перевищила промисловий тариф: Долженков змусив Кабмін дати пояснення

Ціна на газ для населення перевищила промисловий тариф: Долженков змусив Кабмін дати пояснення

Щотижнева «Година запитань до уряду» в сесійній залі Верховної Ради ризикувала пройти традиційно мляво та непомітно, проте напівсонних міністрів в ложі Кабміну несподівано «підбадьорив» Олександр Долженков. Опозиціонер запитав у Володимира Гройсмана, чому ціни на газ для населення перевищили промислові тарифи.

«Це безпрецедентна ситуація, оскільки для населення держава завжди встановлювала більш дешеві тарифи», - обурився народний депутат і поцікавився, яким чином уряд збирається виправляти ситуацію.

Відповідь на резонне питання Долженкова шокувала опозиціонерів. Виявилося, що виправляти ніхто нічого не має наміру, оскільки Кабмін переконаний в справедливості діючих тарифів. По-друге, в уряді продовжують наполягати, що населення не платить більше ніж промислові споживачі. Але факт залишається фактом - тариф для населення перевищив промисловий.

«П'ять років правління злочинної влади завершилося тим, що ціни на газ для населення стали вище, ніж для промисловості. З квітня українці платять за тисячу кубів газу більше 8500 гривень. При цьому тарифи для підприємств - трохи вище 5600. Не варто забувати, що з 1 травня 2019 року на українців чекає нове підвищення до 9700 грн, А з 1 січня 2020 року тарифи досягнуть 12 тисяч грн», - розповів Долженков.

За його словами, захмарні тарифи призвели до збільшення заборгованості з оплати населення за житлово-комунальні послуги. «Якщо в 2018 році заборгованість за спожиті послуги ЖКГ становили 32 мільярди, то в 2019 році - вже 55 мільярдів. Тобто, за рік виросли більш ніж на 22 млрд гривень. Ось вам відповідь на «справедливий» тариф», - зазначив народний депутат.

При цьому, підвищуючи тарифи, уряд забуває, що рівень доходів людей залишається на колишньому рівні, вважає Долженков. За його словами, ініціативу з монетизації субсидій також не можна назвати справедливою. «Політика Кабміну повинна зводитися не до розширення переліку громадян, які отримують пільги, компенсації та субсидії. Така політика спрямована на звуження переліку субсідіантів. Як результат - збільшення заборгованості за послуги ЖКГ, скорочення монетизованих субсидій, поступове підвищення тарифів на газ для населення», - підкреслив парламентарій.

За словами Долженкова, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на перегляді діючих тарифів на газ для населення. «Необхідно повернути перехресне субсидування та ввести пільгові ціни на газ для населення. Потрібно вводити мораторій на застосування пені та списати заборгованість за тарифами для населення. Ці заходи можуть не сподобатися МВФ, але ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на тому, щоб Україна не піддавалася на «підступи» МВФ і не йшла у фарватері його політики. Ми повинні шукати внутрішні ресурси, щоб допомогти населенню в цей важкий момент», - зазначив народний депутат.

За словами Долженкова, якщо держава не може забезпечити високі доходи населення, вона зобов'язана забезпечити соціальні механізми для компенсації високих тарифів. «Ми зробимо все, щоб припинити тарифний геноцид, який влаштувала нинішня українська влада», - підсумував Олександр Долженков.

12 квітня 2019 14:07
'site2018:subscribe.form' is not a component