Тетяна Бахтеєва: Захищаючи і допомагаючи людям з інвалідністю – ми захищаємо своє людське обличчя

Тетяна Бахтеєва: Захищаючи і допомагаючи людям з інвалідністю – ми захищаємо своє людське обличчя

3 грудня за рішенням ООН відзначається міжнародний день інвалідів. Згідно з даних статистики в Україні більше 2,5 мільйонів людей з інвалідністю, з них близько 160 тисяч дітей-інвалідів – це близько 2% всього дитячого населення України. Від того, як суспільство ставиться до людей, яким з тих чи інших причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Таку думку на своїй сторінці в Facebook написала екс-народний депутат, Заслужений лікар України Тетяна Бахтеєва.

За її словами, для життя людей з інвалідністю не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і просто відчувати себе людьми.

«Захищаючи і допомагаючи людям з інвалідністю – ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок! Серед моїх друзів є люди з інвалідністю, я люблю їх і пишаюся нашою дружбою! Практика показує, що люди з інвалідністю, можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями, політиками, економістами, лікарями, соціально активними і життєстверджуючими людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових людей», – підкреслила народний депутат.

Вона зазначила, що як Заслужений лікар України і політик пишається тим, що є автором ряду важливих і потрібних Законів України, які захищають права людей з інвалідністю.

«У розвинених європейських країнах інваліди мають ті ж права і можливості, що і здорові люди. Нормальне гідне життя їм забезпечує держава. Люди з інвалідністю в Україні позбавлені можливості брати активну участь в житті суспільства в силу того, що держава не забезпечує їх доступною медичною допомогою, соціальним захистом, доступністю об'єктів соціальної інфраструктури. І дуже хочеться, щоб найближчим часом ставлення до людей з обмеженими можливостями в нашій країні кардинально змінилося на краще», – підкреслила Тетяна Бахтеєва.


03 грудня 2019 14:53
'site2018:subscribe.form' is not a component