Тетяна Бахтеєва: Замість реальної реформи медицини влада пропонує українцям лікування за Кашпіровським та фейсбуком Супрун

Тетяна Бахтеєва: Замість реальної реформи медицини влада пропонує українцям лікування за Кашпіровським та фейсбуком Супрун

«Реформи» МОЗ позбавляють українців конституційного права на доступну медичну допомогу. Поки політики зайняті виборами, народ змушений обирати між покупкою хліба і платним походом до лікаря», - заявила під час брифінгу в парламенті народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

Вона підкреслила, що псевдореформа МОЗ за півтора року не поліпшила, а погіршила якість життя українців. І антирейтинг Уляни Супрун - яскравий тому доказ. «Гроші українських платників податків вже більше трьох років перебувають на рахунках міжнародних закупівельних організацій, при цьому в Україні відсутні і ліки, і вакцини. Медичне обладнання в лікарнях зношене на 90%. Лікарі отримують мізерну зарплату та змушені залишити країну в пошуках кращого життя - вже понад 70 тисяч медиків покинули Україну. Державні програми лікування та профілактики смертельних і небезпечних захворювань не фінансуються. Як результат - епідемії кору, туберкульозу, перше місце в Європі по серцево-судинним захворювання, дитячій та дорослій онкології, СНІД, ВІЛ», - заявила Тетяна Бахтеєва.

Реформа медицини в сільській місцевості також провалена. «80% сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів знаходяться в аварійному стані, в 71% з них відсутнє водопостачання, в 75% - немає водовідведення, в 82% - санвузлів», - акцентувала опозиціонер.

Народний депутат вважає проведену Міністерством охорони псевдореформу геноцидом українського народу. «Фактично українців просто позбавляють конституційного права на доступну медичну допомогу. Наприклад, з 1 квітня МОЗ припинило фінансування пацієнтів, які не підписали декларації з лікарями. Без медицини ризикує залишитися третина країни - людям доведеться або йти в комерційні клініки, або платити державним лікарям зі своєї кишені. За такого підходу не дивними є і заяви віце-прем'єр-міністра Зубко про те, що «ліки від хвороби знаходяться не в аптечці у лікаря, а в його голові». Це лікування за Кашпіровським! Або за фейсбуком Супрун, поради якої в більшості є абсурдними. Необхідно терміново гнати від влади нинішню некомпетентну і безвідповідальну команду МОЗ », - резюмувала Тетяна Бахтеєва.

10 квітня 2019 14:27
'site2018:subscribe.form' is not a component