Тетяна Бахтеєва: Замість допомоги пацієнтам, фармацевти можуть потрапити під суд за продаж ліків

Тетяна Бахтеєва: Замість допомоги пацієнтам, фармацевти можуть потрапити під суд за продаж ліків

Уляна Супрун, т. в. о. міністра охорони здоров'я, виступила за введення кримінальної відповідальності за продаж антибіотиків без рецепта фармацевтами. Таке рішення – ще один крок до знищення вітчизняної системи охорони здоров'я. Про це заявила народний депутат від ОППОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

За її словами, дії Супрун, яка не має диплома про вищу освіту і не знає реалій української охорони здоров'я, спрямовані на повне знищення медичної галузі та підривають здоров'я українців. «Який сенс оформлення рецепта на чергову упаковку препарату, якщо курс лікування вже призначено? Створити додаткові складнощі українцям? Дефіцит? Ажіотаж і можливість для спекуляції?» – задається питанням депутат.

На думку парламентарія, непродуманість цієї пропозиції призведе тільки до ускладнень та незручностей для пацієнтів, але аж ніяк не сприятиме їх одужанню. Якщо пацієнт – сільський житель, або він знаходиться в критичній ситуації і дорога кожна хвилина, а йому необхідно повторно купити вже призначені ліки, то для отримання антибіотиків тепер знову потрібно їхати до лікаря. А це забирає час і сили.

Тетяна Бахтеєва припустила, що даний хід Супрун є відволікаючим маневром для можливих поставок в Україну «потрібних антибіотиків» від міжнародних закупівельних організацій, та примусом українських лікарів призначати саме їх. За її словами, «реформи» МОЗ призвели тільки до негативних наслідків, за які розплачуються українці своїм здоров'ям і життям. До цих наслідків вона віднесла провальність вакцинації по всій Україні, повернення в країну тих хвороб, про які вже забули в розвинених країнах. Гроші українських платників податків знаходяться на рахунках міжнародних закупівельних організацій, а ліки та вакцини не надходять в Україну.

Народний депутат підкреслила, що оцінку «діяльності» Уляни Супрун вже дав український народ, оскільки в даний час т. в. о. міністра охорони здоров'я очолює антирейтинг українських чиновників. «Спроба Супрун відвернути своїми безглуздими заявами від непрофесіоналізму керівництва МОЗ українську громадськість приречена на провал. Вводити рецептурний продаж антибіотиків в Україні потрібно, але не шляхом погроз кримінального переслідування, а шляхом роз'яснювальної роботи з лікарями, фармацевтами та населенням, робити це поетапно і цивілізовано», – написала на своїй сторінці в Facebook Тетяна Бахтеєва.


25 березня 2019 16:02
'site2018:subscribe.form' is not a component