Тетяна Бахтеєва: Замість ліків і соціальних гарантій сільським лікарям та пацієнтам влада пропонує телемедицину

Тетяна Бахтеєва: Замість ліків і соціальних гарантій сільським лікарям та пацієнтам влада пропонує телемедицину

Про це на своїй сторінці в Facebook написала народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва.

Опозиціонер нагадала, що з моменту ухвалення Закону «Про підвищення доступності і якості медичного обслуговування в сільській місцевості» в 2017 році було введено в експлуатацію лише 10 сільських амбулаторій з 517 обіцяних владою, а в 190 сільських амбулаторіях з 517 запланованих - навіть не почалося будівництво. «Сьогодні в Україні 4000 сільських амбулаторій і 13000 сільських фельдшерсько-акушерських пунктів. 80% з них знаходяться в аварійному стані, в 71% з них немає водопостачання, в 75% – немає водовідведення, а 82% сільських закладів охорони здоров'я відсутні санвузли», – констатувала народний депутат.

Тетяну Бахтеєву шокує той факт, що замість ліків і соціальних гарантій сільським лікарям і пацієнтам, нинішня влада передасть в регіони України інформаційний підручник (хендбук), тобто технічне завдання для введення в сільських амбулаторіях телемедицини.

«Лікарів, які працюють в селах, необхідно забезпечити житлом, комп'ютерами, доступом до Інтернету, засобами зв'язку і повним комплектом устаткування, яке потрібне саме для надання якісної первинної медичної допомоги, а їх заробітна плата має бути не нижче середньої зарплати в промисловості та складати не менше 15000 гривень. Тільки після того, як ліки знаходитимуться в аптечках сільських лікарів і буде вирішено питання їх матеріально-технічного забезпечення, можна говорити про «телемедицину», «інформаційні підручники – хендбуки» та інші красиві слова», – підкреслила опозиційний політик.

18 січня 2019 11:40
'site2018:subscribe.form' is not a component