Тетяна Бахтеєва: В Україні повинна бути відновлена профілактична медицина проблем зору

Тетяна Бахтеєва: В Україні повинна бути відновлена профілактична медицина проблем зору

Лікарі, представники влади та пацієнти повинні працювати разом у напрямку профілактики захворювань зору. Якщо не проводити профілактику, то через деякий час більшість людей будуть носити контактні лінзи, окуляри або оперуватися, вважає екс-народний депутат Тетяна Бахтеєва. Про це вона написала на своєму Facebook з нагоди Всесвітнього дня зору.

Вона розповіла, що погіршення зору - на шостому місці за поширеністю серед усіх захворювань в Україні. Щорічно українців з проблемами зору стає більше майже на 4%. В середньому в рік на 100 тисяч чоловік виявляється більше 8 тис. тих, що мають проблеми із зором, з них 3 тис. - вперше. Щорічно до українських офтальмологів звертаються за медичною допомогою більш 3-х мільйонів пацієнтів. А загальний прогноз динаміки загрози сліпоти в Україні залишається невтішним.

«Я прихильник профілактичної медицини. Тому мені хотілося б, щоб були відновлені несправедливо забуті підходи: диспансеризація, відвідування офтальмологів, контроль зору і внутрішньоочного тиску. Діти повинні бути під більш ретельним наглядом від народження. Якщо не проводити профілактику, то через деякий час більшість людей будуть носити контактні лінзи, окуляри або оперуватися. На жаль, більшість українців починають згадувати про своє здоров'я, коли вже щось сталося. Однак попередити хворобу завжди легше і дешевше, ніж потім лікуватися», - зазначила Тетяна Бахтеєва.

Вона підкреслила, що світова практика говорить про те, що у 80% випадків можна уникнути сліпоти. А найважливішим чинником для лікування захворювань очей є максимально раннє виявлення патології.

«Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Лікарі офтальмологи, представники влади, пацієнти повинні працювати разом у напрямку профілактики захворювань зору. Тільки спільними зусиллями українці зможуть зберегти великий дар - можливість бачити цей світ», - сказала екс-народний депутат.

Також вона подякувала всім українським лікарям-офтальмологам за їх працю та побажала їм та їхнім пацієнтам здоров'я та миру.

10 жовтня 2019 12:50
'site2018:subscribe.form' is not a component