Тетяна Бахтеєва: Звільнення Уляни Супрун та її некомпетентних «грантоїдів» – перший крок до справжньої медичної реформи

Тетяна Бахтеєва: Звільнення Уляни Супрун та її некомпетентних «грантоїдів» – перший крок до справжньої медичної реформи

В Україні немає «медичної реформи», вважає народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва. А псевдореформа Уляни Супрун – це перехід до повністю платної медицини. Таку думку вона висловила на своїй сторінці в Facebook.

«Просто катастрофічна ситуація склалася в державній медицині. Обіцяні Супрун гроші так і не дійшли до пацієнта. Частково фінансується лише первинна медична допомога. Вторинна і третинна медична допомога – тільки за рахунок хворих», – зазначила опозиційний політик.

Тетяна Бахтеєва підкреслила, що українців змушують отримувати платні й дорогі медичні послуги в приватних клініках. І це при тому, що в багатьох приватних лікарнях замість сучасної медичної апаратури стоїть медичний мотлох.

«Численні приватні лабораторії не кров беруть, а висмоктують останні гроші з українців, при цьому, не гарантуючи достовірність і якість результатів аналізів. Якість реактивів для аналізів також під великим питанням», – розповіла народний депутат.

Медична закупівельна, фармацевтична, лабораторна і лікарська мафії повністю правлять бал, наживаючись на українцях, вважає народний депутат. «За п'ять років командою МОЗ, окрім як знищення українців і українських медиків, нічого не зроблено! Дуже шкода, що псевдоексперти тільки піаряться на телеканалах, і як лебідь, рак і щука тягнуть віз проблем українських лікарів і пацієнтів в різні боки».

Тетяна Бахтеєва підкреслила, що для реалізації цих реформ в охороні здоров'я, в першу чергу, необхідно звільнити т. в. о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун, замінити «грантоїдів» і некомпетентних людей в МОЗ на професійну, проукраїнську і відповідальну перед українським народом команду.

Крім цього, потрібно забезпечити фінансування української охорони здоров'я на рівні не менше 5% ВВП, прийняти Закон України «Про обов'язкове медичне страхування», повернути в Україну гроші платників податків, що знаходяться на рахунках міжнародних організацій.

«Наступні кроки – проведення аудиту законів, прийнятих під диктовку МОЗ з порушенням Конституції і Законів України, та їх скасування, відновлення взаємодії МОЗ з регіонами і відновлення проведення колегій МОЗ. Ну і, звичайно ж, потрібно забезпечити заробітну плату лікарів на рівні 12-15 тисяч гривень, не нижче середнього рівня зарплати в промисловості», – резюмувала Тетяна Бахтеєва.

15 липня 2019 16:51
'site2018:subscribe.form' is not a component