Тетяна Бахтеєва: Україні потрібні не парамедики, а стовідсоткове фінансування служби швидкої допомоги

Тетяна Бахтеєва: Україні потрібні не парамедики, а стовідсоткове фінансування служби швидкої допомоги

Замість реальних реформ, які б сприяли збереженню здоров'я та життю українців, нинішнє керівництво МОЗ прагне просто скоротити витрати. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва в інтерв'ю «Голос.UA».

«Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 жовтня 2017 року була скорочена професія «фельдшер з медицини невідкладних станів». Лікарів швидкої допомоги тепер замінять парамедики. Від нинішніх лікарів парамедики будуть відрізнятися більш стислою підготовкою, вузькою спеціалізацією та умінням водити машину. Це пародія на швидку медичну допомогу! На думку практикуючих лікарів, подібні нововведення зруйнують систему швидкої допомоги та поставлять під загрозу життя кожного українця», – зазначила народний депутат.

За її словами, нагальна та непродумана «реформа» швидкої допомоги однозначно погіршить надання невідкладної медичної допомоги. «Вони не зможуть надавати лікарську і тим більше високоспеціалізовану допомогу. В результаті реалізації даної «реформи» величезна кількість хворих можуть просто померти, не доїхавши до лікарні», – акцентувала політик. Також Тетяна Бахтеєва підкреслила, з початку псевдореформ сімейні лікарі не виходять на виклики, а консультують своїх пацієнтів в телефонному режимі. «Медичний працівник без пальпації, аускультації, вимірювання тиску та інших необхідних лікарських маніпуляцій «ставить діагноз» та призначає лікування – це злочин», – сказала вона.

«Нашій медицині обов'язково потрібні зміни, потрібні реформи. Але те, що пропонує МОЗ – це знущання над українцями, яке необхідно зупинити. Сьогодні Україні не потрібні парамедики, нашій країні потрібно фінансування служби швидкої допомоги в розмірі 100% від потреби. Необхідне збільшення зарплати лікарів швидкої допомоги до рівня не нижче середнього по промисловості», – резюмувала член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я.
14 лютого 2019 17:17
'site2018:subscribe.form' is not a component