Тетяна Бахтеєва: Сліпі та слабозорі люди потребують комплексної підтримки держави

Тетяна Бахтеєва: Сліпі та слабозорі люди потребують комплексної підтримки держави

Щорічно, за рішенням ВООЗ, 13 листопада відзначається Міжнародний день сліпих, головна мета якого - привернути увагу широкої громадськості до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації. В Україні багато сліпих та слабозорих людей працюють на підприємствах УТОС (Українського товариства сліпих). Завдання держави - максимально підтримувати таких людей, вважає екс-народний депутат Тетяна Бахтеєва. Саме за її ініціативи свого часу були внесені зміни в Закон України «Про лікарські засоби», відповідно до яких з 1 січня 2010 року лікарські засоби повинні обов'язково маркуватися шрифтом Брайля.

Політик повідомила, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість сліпих людей в світі складає близько 40 мільйонів чоловік, і це не рахуючи слабозорих, які теж мають свої особливі потреби в повсякденному житті. В Україні незрячих людей за неофіційною статистикою (єдиної офіційної досі немає) - від 50 до 70 тисяч.

«В Україні багато сліпих та слабозорих людей працюють на підприємствах УТОС. Це талановиті та працьовиті люди, які, не дивлячись на свою інвалідність, хочуть працювати. Основна проблема підприємств УТОС в Україні - це відсутність державного замовлення на вироблену ними продукцію і вкрай низька оплата праці людей», - зазначила екс-народний депутат.

Вона акцентувала, що найважливішим фактором для лікування наслідків захворювань зору є їх максимально раннє виявлення.

«Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Бажаю всім людям з проблемами зору здоров'я і миру», - підкреслила Тетяна Бахтеєва.

13 листопада 2019 16:58
'site2018:subscribe.form' is not a component